پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٧١٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام کرمی در همایش خوانش اجتماعی انقلاب اسلامی در چهل‌سالگی:
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب حکایت از بلوغ انقلاب ما دارد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب حکایت از بلوغ انقلاب ما دارد و این پیام را به همراه دارد که انقلاب اسلامی می‌تواند چله‌های دیگری را در پیش داشته باشد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمد مهدی کرمی، مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در همایش یک روزه خوانش اجتماعی انقلاب اسلامی در چهل سالگی ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب حکایت از بلوغ انقلاب ما دارد و این پیام را به همراه دارد که چله‌های دیگری را انقلاب اسلامی می‌تواند در پیش داشته باشد. چند سوال برای بنده مهم است و پاسخش را باید اساتیدی که در این حوزه تحقیق و کار کرده اند و اساتیدی که در حوزه‌های علمیه به آن پرداخته اند، بدهند.

وی افزود: ما اکنون فارغ از این هستیم که آیا انقلاب اسلامی ما ادامه پیدا می‌کند یا خیر؛ یعنی انقلابی که توانسته باشد چهل سال دوام پیدا کند، برای سال‌های بعد هم می‌تواند عواملی که در ماندگاریش موثر بوده را استمرار دهد، اما چگونه ماندن انقلاب اسلامی برای ما مهم است. آیا همه آرمان‌ها و اصول و مبانی‌ای که مد نظر حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه)، رهبر فرزانه انقلاب، همه فرهیختگانی که در این راستا قلم به دست گرفتند و اقدام کردند، محقق شده است و یا اهدافی که کحقق نشده می‌تواند در سال‌های آتی ومحقق شوند یا خیر؟

مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران ضمن قدردانی از مدیران دانشکده علوم اجتماعی برای برگزاری این همایش، اظهار کرد: برنامه‌های بسیار خوبی تدارک دیده شده و جلسات بسیاری برای برگزاری این همایش برگزار شده است که شامل مطالب چالشی خوبی است که می‌تواند برای استمرار نظام اسلامی ما موثر باشد. چالش‌های احتمالی که در چله دوم و دهه پنجم انقلاب اسلامی ما هست مورد بررسی قرار گرفت و این همایش در نهایت شکل گرفت که در آن از زوایای مختلف انقلاب اسلامی رصد شود و اگر احیانا نقیصه‌ای در برخی بخش‌ها هست برای اینکه بتوانیم بالنده‌تر در چله دوم انقلاب و در دهه پنج آن حرکت کنیم، برطرف شود.

کرمی در ادامه اضافه کرد: بیشتر انسان‌ها وقتی به نعمتی دست پیدا می‌کنند پس از گذشت چند سال از این نعمت‌های خدادادی که بدون زحمت به دست نیامده غفلت می‌کنند؛ این مسئله را ما در جامعه خودمان هم به وضوح می‌بینیم. در همین زمان که در حال گرامیداشت این ایام هستیم گاهی می‌بینیم که نکات منفی و مشکلاتی که سر راه انقلاب اسلامی ما بوده است بیشتر خودشان را نشان می‌دهند تا دستاورد‌ها و موفقیت‌هایی که ما داشتیم. گاهی توجه ما به موانعی که ممکن زمینه آسیب رسانی به انقلاب را فراهم کند بیشتر دیده می‌شود تا عواملی که توانسته در ماندگاری انقلاب ما کمک کند.

وی تصریح کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی و یک انقلاب دینی و معرفتی بوده است و هر انقلابی که متکی به دین باشد، تا زمانی که اعتقادات مردم باقی باشد یقینا این حرکت و انقلاب استمرار پیدا می‌کند و اگر ما می‌بینیم پس از چهل یال علی رغم همه مشکلات و موانعی، مردم واقعا دارند برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن آماده می‌شوند و به خواست خدا نشان خواهند داد که به چه کیفیتی اعلام حضور و پایداری در برابر همه مشکلات انقلاب اسلامی خواهند داشت. مردم این نظام دینی را به خاطر موضوع دینی و اعتقادشان دوست دارند.

مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران افزود: هر چند ممکن است به آن آرمان‌های اصلی خود نرسیده باشد، اما مردم اگر عشق و علاقه به رهبری نظام و رهبری کبیر انقلاب دارند بر مبنای تعبد و پذیرش و باور به وعده‌های الهی، رهبرشان رهبری کرده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو