پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٨٣٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧
 
سعید اوحدی در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در جمع فعالین فرهنگی دانشگاه‌ها:
امروز ریشه‌های انقلاب به برکت خون شهدا به یک درخت تنومند تبدیل شده است
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: اگر ما روزی یک انقلاب نوپا داشتیم امروز ریشه‌های انقلاب به برکت خون شهدا به یک درخت تنومند تبدیل شده است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در جمع فعالین فرهنگی دانشگاه‌ها ضمن اشاره به توطئه‌های دشمنان گفت: دشمن از ماه‌ها قبل برنامه‌های زیادی را انجام داد تا مردم ما چهل‌سالگی انقلاب را نبینند و این هم در حد یک بیان نبود و «جان بولتون» از این طرح به‌عنوان یک سیاست یاد کرد و گفت که «حتما ایران شاهد برگزاری جشن چهلمین سال انقلابش نیست» و برای این موضوع هم برنامه‌های زیادی را اجرا کردند.

وی در ادامه با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: هر جریان استقلال‌خواه و آزادی‌طلب برای اینکه بتواند ثمر و استمرار داشته باشد باید سه رکن داشته باشد، یک رکن آن ایدئولوژی انقلاب است، رکن دوم این است که باید از یک رهبری حکیمانه‌ای برخوردار باشد و رکن سوم سرمایه مردم است.

اوحدی با اشاره به قدرت تشخیص امام(ره) یادآور شد: امروز داریم می‌بینیم امام(ره) بیش از نیم قرن از زمان خودش جلوتر بود و این چنین انسان‌هایی هستند که برای به‌ثمر نشستن و استمرار انقلاب تضمین هستند.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن برشمردن دستاوردهای بزرگ انقلاب در ۴۰سال گذشته گفت: امروز در تولید علم نانو جزء چهار کشور برتر هستیم و این پیشرفت‌ها به برکت انقلاب و دفاع مقدس است که ما را به خودباوری رساند. اگر ما روزی یک انقلاب نوپا داشتیم امروز ریشه‌های انقلاب به برکت خون شهدا به یک درخت تنومند تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: همانطور که دیدیم انقلاب‌ها و حرکت‌هایی که از رهبری حکمیانه برخوردار نبودند شکست خوردند، حرکتی هم که در فرانسه رخ داده شکی نکنید که با بن‌بست روبه‌رو خواهد شد، چون رهبری که قوه تشخیص داشته باشد برای این حرکت وجود ندارد.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: جریان داعش یک قیام بزرگ و سناریوی خطرناک برای ریشه‌کن کردن انقلاب بود. اعترافات فرماندهان داعش موجود است، آنها می‌گفتند هدف نهایی ما رسیدن به ایران بود. غرب و استکبار می‌دانست که از طریق نظامی و مستقیم نمی‌تواند در مقابل قدرت دفاعی و عظمت ملت ایران بایستد.

وی گفت: امروز دشمنان به سلاح تحریم متوسل شده‌اند تا به خیال خودشان مردم را تسلیم کنند. ما در کشور مشکلاتی هم داریم، برخی ناکارآمدی را هم داریم ولی رهبری سال‌ها پیش مسائل را تشخیص دادند.

اوحدی تاکید کرد: مگر رهبر انقلاب ۲سال پیش فریاد نزدند «تنها راه برون‌رفت برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است، به‌عنوان یک استراتژی بلند مدت نظام»؟ قطعا اجرای اقتصاد مقاومتی یک مدیریت جهادی هم می‌خواهد و با یک مدیریت جهادی می‌توان اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به اهمیت داشتن بصیرت گفت: بنی‌صدر قوه تشخیص و بصیرت نداشت. مسلما اگر امروز به او بگویند آیا اشتباه نکردی که با چادر از کشور فرار کردی؟ آیا آرزو نداری به کشور برگردی؟ مطمئن باشید آرزو دارد به کشور برگردد. بنی‌صدر قوه تشخیص و بصیرت نداشت که بتواند جریان عظیمی را تشخیص بدهد ولی در مقابل امام قرار داشت که چندین سال جلوتر بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو