شماره خبر :٥٤٩٩٤٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام فلاح‌رفیع در جمع دانشگاهیان دانشگاه تربیت مدرس:
مسئولین با دل و جان برای این مردم تلاش کنند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در جمع دانشگاهیان این دانشگاه ضمن قدردانی از حضور پرشکوه ملت در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: مسئولین باید با دل و جان برای این مردم تلاش کنند.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام فلاح‌رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در جمع دانشگاهیان این دانشگاه ضمن قدردانی از حضور پرشکوه ملت در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: بحث ما در زمینه تحولی است که خداوند در ملت ایران ایجاد کرد. حضرت امام (ره) تعابیر زیادی در این زمینه دارند؛ حقیقتی که امام بارها آن را بیان می‌کردند؛ تحولی که در مردم دورترین نقاط تا مرکز شهرها و تا پایتخت دیده می‌شد و این امری خارق‌العاده بود. اینکه همه یک‌دل و یک‌صدا، همه با یک هدف و آرمان، همه شجاع و بی‌باک و همه فداکار و از خود گذشته بودند؛ همه که می‌گوییم یعنی نوع مردم، یعنی اکثریت مردم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به داستانی که در صحیفه نور آمده گفت: حضرت امام(ره) با اشاره به جریان پیرزنی که در روزهای اولیه انقلاب یک کاسه پول خرد در دستش گرفته بود، می‌فرمایند: «آنگونه که برای من نقل شده است مردم اول گمان می‌کنند که او دارد تکدی‌گری می‌کند، وقتی از او سوال می‌کنند، پیرزن می‌گوید اینها را آورده تا در اختیار کسانی بگذارد که احیاناٌ می‌خواهند از تلفن عمومی استفاده کنند، اما پول خرد ندارند!» نمونه‌هایی از این دست بسیار است. بعد امام می‌فرمایند: «هر چند این در ظاهر امر کوچکی است اما در باطن خیلی بزرگ است و نشان از همان تحول عظیم در جان و روح انسان‌ها دارد.»

فلاح‌رفیع در ادامه تاکید کرد: اگر قرار باشد ظهور امام عصر(عج) فرابرسد، خدای متعال قادر است همین تحول را در مردم ایجاد کند تا روند انقلاب جهانی حضرت تسهیل شود.

وی ادامه داد: ما نمونه‌های زیادی از این تحول را در انقلاب اسلامی خود دیدیم که پیش درآمد انقلاب جهانی آن حضرت است. بنابراین چشم‌ها را باید باز کرد. بعد از چهل سال باید این تحولات را فیلسوفان جامعه شناس، فیلسوفان دین، فیلسوفان روان‌شناس، و فیلسوفان سیاسی تحلیل کنند. چنان که بعضی هم این کار را کردند؛ کسانی چون میشل فوکو این کار را در اوایل انقلاب اسلامی ایران انجام دادند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: البته خدای متعال وقتی زمینه را در مردمی‌ببیند تحول را در آنها ایجاد می‌کند. شما دیدید که مردم بعد از گذشت چهل سال از این انقلاب چه حماسه‌ای را آفریدند! در روزی که تعطیل بود، بارانی و سرد بود، بعضا زیر بارش برف، مردم از پیر و جوان، کوچک و بزرگ با چنین شرایط جوی و وضعیت اقتصادی که سردتر از وضعیت جوی است حضور باشکوه و ماندگاری را رقم زدند.

فلاح‌رفیع گفت: کجایند مدعیان دموکراسی؟ کجایند آنهایی که می‌گویند تحریم حق مردم ایران است؟ بله تحریم حق این مردم است؛ چرا که می‌خواهند نوکر نباشند، می‌خواهند دین‌دار و خدا محور باشند، می‌خواهند ولایت‌مدار باشند، می‌خواهند آزاد باشند. حق این مردم به نظر کسانی که اینها را نمی‌پسندند و بلکه درک نمی‌کنند تحریم است.

وی افزود: اما حقیقت این است که مردم نمی‌خواهند زیر بار ذلت بروند، مردم از آرمان‌ها و اهداف اولیه انقلاب خود عدول نکرده‌اند، برای استقلال خود تا پای جان استقامت کردند، مردم گفتند آزادی و روی این حرف حق و خواسته انسانی خود پافشاری کردند، ملت گفتند: جمهوری اسلامی و روی آرمان‌های الهی خود ایستادند، البته که از نظر استکبار حق این مردم تحریم است. آیا از نظر استکبار این مردم نباید تحریم شوند؟! حتما باید بشوند؛ یک طرف استکبار جهانی و صهیونیسم خون‌خوار و خیانت‌کاران روزگار و یک طرف مردم شریف و غیور و دین‌دار و ولایت‌مدار. البته که حق این ملت از نظر بزدلان و عمله استکبار تحریم است.

فلاح‌رفیع در ادامه گفت: همه اینها ادامه همان تحول بزرگ تاریخی در روح و جان این ملت بود که خوشبختانه هنوز استمرار دارد؛ زیرا خون‌های پاک بسیاری پای آن ریخته شده است، آن تحول بزرگ را همین خون‌های پاک تازه نگه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی را با انقلاب‌های بزرگ دنیا مقایسه کنید. کدام نظام سیاسی می‌تواند این همه جمعیت که هیچ، بلکه نیمی و یا حتی یک دهم این جمعیت را در چنین شرایطی به خیابان‌ها بیاورد؟ همین یک امر خود نشان از موفقیت بزرگ این نظام دارد. آیا از این آشکارتر شاهد و دلیلی بر موفق بودن نظام ولایی می‌توان پیدا کرد؟ تا کی عده‌ای نمی‌خواهند بیدار بشوند؟ البته که این عده هیچگاه بیدار نمی‌شوند چون خط حق و باطل در طول تاریخ از هم جدا بوده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: اگر کسی نخواهد بیدار شود خدا هم او را بیدار نمی‌کند. « َیَهْدِی مَنْ یَشَاء و یضل من یشاء»؛ خدای متعال کسانی را بیدار می‌کند و تحول ذکر شده را در کسانی ایجاد می‌کند که چشم خود را به حقایق نبندند. اما آنهایی که چشم خدادادی خود را بر حقایق می‌بندند البته در تشخیص جبهه حق و باطل وا می‌مانند و حیران و سرگردان می‌شوند.

فلاح‌رفیع در پایان سخنان خود با اشاره به مسئولیت بزرگ دولت‌مردان در قبال این ایستادگی ملت بزرگ ایران بر روی آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی گفت: البته و صد البته حق این مردم آن است که مسئولین با دل و جان برای این مردم تلاش کنند و خدمت خالصانه ارائه دهند.

وی گفت: چنانچه کسانی در مسیر این خدمت‌گذاری گام بر ندارند توسط همین ملت از پست‌های کلیدی و حساس به زیر کشیده خواهند شد و ننگ ابدی بر دامن آنها خواهد نشست؛ چرا که انقلاب اسلامی همچنان به پیش می‌رود و کسانی که در درون این نظام قصد خیانت و ضربه به آرمان‌های آن را داشته باشند رسوا و از قطار انقلاب پیاده خواهند شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو