پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٩٨٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨
 
دکتر سعید نمکی در نشست هم‌اندیشی مسئولان آموزش عالی کشور درخصوص «بیانیه گام دوم انقلاب» و همچنین راه‌اندازی «پویش بهار همدلی»:
یکی از چالش‌های جدی این است که دانشگاه‌های ما نقش‌آفرینی در اقتصاد ملی ما ندارند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از چالش‌های جدی این است که دانشگاه‌های ما نقش‌آفرینی در اقتصاد ملی ما ندارند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست هم‌اندیشی مسئولان آموزش عالی کشور درخصوص بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین راه‌اندازی «پویش بهار همدلی» گفت: اعتقاد ما به پیروی از منویات مقام معظم رهبری ریشه‌های قدیمی دارد. در رابطه با بیانیه گام دوم همان روزهای اول به‌محض دریافت، نامه‌ای به همکاران نوشتیم و گفتیم این بیانیه به‌دور از هرگونه تعارف، یکی از بنیادی‌ترین، پخته‌ترین و وزین‌ترین رهنمودهایی است که ما در طول سال‌های انقلاب دریافت کرده‌ایم و از همکاران خواستیم تا پایان اردیبهشت‌ماه شیوه‌ اجرایی شدن این بیانیه را برای ما بفرستند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ما چالش‌هایی در آموزش عالی به‌خصوص در حوزه پزشکی داریم که اگر غفلت کنیم عوارض ماندگاری را به ما تحمیل خواهد کرد، به‌همین دلیل باید به آنها بپردازیم.

وی گفت:‌ یکی از چالش‌های جدی این است که دانشگاه‌های ما نقش‌آفرینی در اقتصاد ملی ما ندارند. الآن ۳درصد از داروی وارداتی مملکت ۲/۵ برابر ۹۷درصد از داروی تولید داخل ارزبری دارد. یعنی هنوز دانشگاه ما نتوانسته در فناوری دانش‌بنیان نقش خود را ایفا کند.

وزیر بهداشت گفت: نکته دیگر این است که ما در آموزش پزشکی کشور پزشک یا طبیب تربیت می‌کنیم نه حکیم! دانشگاه ما امروز دانشگاه پرچالشی است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو