چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٢٩٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر:
دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها به‌سرعت بازنگری می‌شود
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ارزیابی و بازنگری دروس معارف اسلامی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: اگر محتوای فعلی پاسخ‌گوی نیازهای فعلی باشد، تقویت شده و در غیراین صورت بازنگری می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره تحول و بروزرسانی دروس رشته معارف اسلامی در دانشگاه‌ها گفت: دروس معارف اسلامی یک رسالت سنگین را در فرایند آموزش عالی برعهده دارند. موضوع تربیت دانشجوی تراز و موضوع پاسخ‌دهی به نیازهای دانشجویان در حوزه معارف دینی به‌عهده دروس معارف اسلامی است.

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب اسلامی در روند تأسیس دروس معارف در دانشگاه‌ها، نیازها شناسایی شده و بر اساس آن سرفصل‌ها، محتوا و متون تولید و ارائه شده است، اما رویکرد جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها این است که یک بازخوانی دقیقی نسبت به نیازهای فعلی و نسبت آن با محتوای فعلی صورت گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: هر مقدار که محتوای فعلی پاسخ‌گوی نیازهای فعلی است، تقویت شده و هر مقدار از محتوای فعلی پاسخ‌گوی نیازهای موجود حال حاضر نباشد، بازخوانی و بازنگری شود.

وی ادامه داد: اکنون این کار با دقت و سرعت آغاز شده و فرایند ارزیابی در حال انجام است.

رستمی اضافه کرد: نشست اساتید گروه معارف برگزار می‌شود و به عرصه‌های آموزشی غیرمکتوب ورود شده و متن‌های متنوعی نیز در حال تولید است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو