چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٠٤٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام محمد شریفانی در مراسم معارفه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد:
دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت بسیار بزرگی در حوزه علم است
سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت بسیار بزرگی در حوزه علم است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمد شریفانی در جلسه معارفه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان سومین دانشگاه جهان از نظر جمعیت دانشجویی ظرفیت بسیار بزرگی است.

وی با بیان اینکه منزلت عالم و ارزش علم در قرن بیستم رشد فزاینده‌ای داشته است، گفت: علم و فناوری تا جایی پیش رفت که به اعتقاد برخی، برکات آن آسیب‌های ۱۹ قرن پیش را جبران کرد. برخی دیگر نیز اعتقاد داشتند که علم می‌تواند حلال همه مشکلات باشد، اما به‌زودی روشن شد که با همه منزلتی که علم دارد، امکان ساخت ابزارها و وسایل کشتار جمعی را به بشریت آموزش و آثار و برکات قبلی خود را تحت‌الشعاع قرار داد.

وی با بیان اینکه آسیبی که علم به‌تنهایی به بشریت وارد کرد، آسیب کمی نیست، خاطرنشان کرد: این باور امروزه در عمق جامعه ما نشسته که یک تهاجم تمام‌عیار دشمن توسط همه ما لمس و حس می‌شود. ما با چند باور می‌توانیم به مقابله خطرات و آسیب‌هایی که علم برای ما ایجاد کرده، برویم که یکی از آنها، باور به ظرفیت‌هایی است که خداوند متعال در درون ما قرار داده است.

شریفانی ادامه داد: ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان سومین دانشگاه جهان از نظر جمعیت دانشجویی و به‌عنوان دانشگاهی که حدود ۵میلیون فارغ‌التحصیل، بیش از ۷۰هزار عضو هیأت علمی تمام‌وقت و پاره‌وقت و حدود ۱۰میلیون مترمربع ساختمان آموزشی و پژوهشی دارد، ظرفیت بسیار بزرگی است.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه‌ آزاد اسلامی افزود: این ظرفیت تنها گوشه کوچکی از خدمات گسترده و ارمغان جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه گفت: همه ما به بالاترین موفقیت پیامبر(ص) در تاریخ بشریت معتقد هستیم. رکن اول موفقیت پیامبر اسلام(ص)، با برنامه بودن ایشان بود. ما نیز باید این شیوه را رعایت کنیم. دانشگاه آزاد اسلامی طی چند سال گذشته نیز یکی از عرصه‌های موفق در حوزه قرآن بوده و امور خود را به‌صورت منسجم و منظم انجام داده است.

حجت‌الاسلام شریفانی با بیان اینکه برای مقابله با خطرات علم، یکی از مواردی که می‌توانیم به آن تکیه کنیم، سکان‌داری شخصیت بی‌نظیر و نعمت الهی مقام معظم رهبری است، تأکید کرد: ایشان به‌عنوان سکان‌دار امیدبخش در این زمان که بذر ناامیدی از زمین و زمان می‌بارد، وجود دارند و ندای امیدبخش خود را سر داده، راه را به همه ما نشان خواهند داد.

وی گفت: در این دانشگاه دنیایی از امکانات و ظرفیت پیش‌روی ماست و با مدیریت جهادی و انقلابی شخصیت‌هایی چون دکتر ولایتی، دکتر طهرانچی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رستمی و حجت‌الاسلام دکتر کلانتری در دانشگاه، راه برای موفقیت باز است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




آرشيو