دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٥٠٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨
 
آشنایی با دو عنوان از جدیدترین آثار نشر معارف؛
معرفی کتاب «ماجرای فکر آوینی» و «خنجر سپید شب»
نشر معارف در سال ۹۸ آثاری متعددی را منتشر کرده است که تازه ترین آنها «ماجرای فکر آوینی» به قلم وحید یامین پور و «خنجر سپید شب» نگاشته مسلم ناصری می‌باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشر معارف در سال ۹۸ آثار متعددی را منتشر کرده است که تازه‌ترین آنها «ماجرای فکر آوینی» به قلم وحید یامین‌پور و «خنجر سپید شب» نگاشته مسلم ناصری می‌باشد.

«ماجرای فکر آوینی» کتابی با موضوع گفتارهایی در شناخت تفکر بنیادین شهید سیدمرتضی آوینی به قلم وحید یامین پور است.

معرفی کتاب «ماجرای فکر آوینی»:
زمان «آگاهی»، «خودآگاهی تاریخی» و «وقت شناسی» امتیاز اهل حکمت و فضیلت از دیگرانی است که گرفتار عادات روزمره شده‌اند. اهل حکمت و فضیلت، به «وقت» که همانا باطن زمان است، وقوف پیدا می‌کنند و مختصات تاریخی و تمدنی خود و ماهیت حقیقی رخدادهای پیرامون خود را بهتر از هر کسی باز می‌شناسند؛ آنگاه حکمت از زبان و قلم آنها می‌تراود و «معلم» دیگران می‌شوند.

سید مرتضی آوینی، حکیم هنرمندی بود که بی‌شک مقام او، مقام «معلم» است. معلم اندیشه‌ها و سلوک فکری و فرهنگی کسانی که در ساحت انقلاب اسلامی راه می‌پیمایند.  مخاطبان اصلی درس گفتارهای مندرج در این کتاب جوانانی هستند که در آغاز راه مطالعات فرهنگی و تمدنی هستند و غالبا دغدغه این را دارند که فهم و تحلیل رخدادها و تحولات سیاسی، تاریخی و تمدنی را از چه نقطه‌ای باید آغاز کنند. منظومه فکر آوینی، چه در بعد تفکر انتقادی قدرتمندش و چه افق‌گشایی هوشمندانه‌اش از آینده، همیشه یکی از بهترین پیشنهادها برای پویندگان این راه است.

معرفی کتاب «خنجر سپید شب»:
مسلم ناصری، خنجر سپید شب را که روایت واقعی از نظر شخصیت و اتفاق در زمان خلیفه سوم عثمانی می‌باشد در قالب ۲۳۸ صفحه به نگارش درآورده است.

خنجر سپید شب دوره ۳۵ ساله زندگی پسری است که سر ناسازگاری با خلیفه سوم عثمانی که دایی‌اش است، دارد. در عین حال که پسر از خاندان بنی‌امیه و مخالفان امام علی(علیه اسلام) است و پدربزرگش توسط امام علی(علیه اسلام) کشته شده، اما دوستدار حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) می‌شود و سرانجام هم توسط دایی‌زاده‌اش کشته می‌شود.

شخصیت تاریخی این کتاب استناد تاریخی دارد و در گذشته وجود داشته و وقایعی هم که در کتاب برایش روی داده نیز واقعی است، اما با نوع نگاه نویسنده شکل داستانی پیدا کرده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو