سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٧٣٧٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨
 
معاون آموزش طرح ضیافت رضوی:
علت ضعف ما در جنگ اقتصادی، جای خالی روحیه انقلابی و ایمان جوانان در این سنگر است
حجت‌الاسلام کرمی، دستاوردهای متعدد انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون را مرهون حضور متعهدانه و مؤمنانه جوانان دانست و گفت: اینکه به‌رغم همه افتخارات، در جنگ اقتصادی و مدیریت معیشت مردم، دچار ضعف هستیم، به‌خاطر جای خالی روحیه انقلابی و ایمان جوانان در سنگر اقتصادی و مدیریت معیشت جامعه است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سعید کرمی، معاون آموزش طرح ضیافت رضوی در نخستین روز برگزاری این طرح در دانشگاه فردوسی مشهد خطاب به جوانان گفت: در سال‌های اخیر میزان توجه به نسل جدید و جوانان در بیانات رهبر معظم انقلاب بیش از پیش شده، تا جایی که بیانیه گام دوم انقلاب کاملا خطاب به جوانان است. بر این اساس باید کمربندها را محکم ببندید و همت‌ها را مضاعف کنید.

وی با تأکید بر اینکه راه علاج مشکلات کشور، تکیه به نیروی جوان است و عنان اداره کشور باید به دست جوانان بیفتد، یادآور شد: در ۴۰سال گذشته، انقلاب هر دستاوردی در زمینه‌های مختلف داشته با بهره‌مندی از روحیه جهادی و ایمان سرشار و نشاط نسل جوان بوده است، چنانکه در صدر اسلام نیز همین گونه بوده و اغلب یاران اهل بیت(ع) را جوانان شکل می‌دادند.

حجت‌الاسلام کرمی در ادامه با طرح این پرسش که چگونه می‌شود کشوری با افتخارات متعدد و قدرتمند که پهپاد فوق مدرن را سرنگون می‌کند، در جنگ اقتصادی و مدیریت معیشت مردم گرفتار می‌ماند؟، تصریح کرد: دلیل این ضعف این است که روحیه انقلابی و ایمان جوانان در خدمت سنگر اقتصادی و مدیریت معیشت جامعه درنیامده است و رهبر معظم انقلاب نیز نگرانی‌شان را نسبت به این خلأ ابراز کرده‌اند.

معاون آموزش طرح ضیافت رضوی خاطرنشان کرد: امروز بیش از تحریم و تهدیدهای خارجی از تحریم‌های داخلی و کسانی که به ایمان و توان نسل جوان اعتقاد نداشته و می‌خواهند کشور را با تفکر لیبرال، وادادگی و نگاه به بیرون مدیریت کنند، لطمه می‌خوریم.

وی تاکید کرد: این نگاه در اداره کشور به اذعان رهبری و خبرگان عرصه اقتصاد و مدیریت کلان، محکوم به شکست است و ما راهی جز تکیه بر سرمایه جوانان خود نداریم. ضیافت رضوی نیز فرصتی است تا توانمان را در این عرصه مرور کرده و راهکارهای حرکت به سمت قله‌ها را بررسی کنیم و با انگیزه وارد میدان شویم.

گفتنی است نهمین دوره طرح ضیافت رضوی، ویژه فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه‌ها و به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از یازدهم مرداد به مدت یک ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو