سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٠٨٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام فاطمی‌پور در جمع فعالان فرهنگی:
راه رسیدن به بهشت «ولایت» است
معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت: روی تمام درهای بهشت نوشته است «لا اله الا الله»، «محمد رسول الله» و «علی ولی الله». خلاصه این سه جمله چیزی جز ولایت نیست؛ یعنی اگر می‌خواهی وارد بهشت شوی راه و روش رسیدن به آن ولایت است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام فاطمی‌پور معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم عزاداری ماه محرم که در ساختمان مرکزی این نهاد و با حضور فعالان فرهنگی برگزار شد، گفت: این روزها روزهای غفران الهی است، چراکه گریه برای سیدالشهدا(ع) موجب آمرزش گناهان است.

وی تصریح کرد: اکسیر اعظم ارتباط با ولی خداست و این ارتباط می‌تواند مس وجود انسان را به طلا تبدیل کند. قدر ارتباط با ولی خدا را باید دانست، چرا که این ارتباط رمز پیروزی است. دلیل ما برای این سخن حدیث معراج پیامبر اکرم(ص) است که می‌فرمایند: در معراج بهشت و جهنم را مشاهده کردم. روی تمام درهای بهشت چهار جمله نوشته شده بود که سه تای آنها تکراری بود. آن سه جمله عبارت بودند از «لا اله الا الله»، «محمد رسول الله» و «علی ولی الله». خلاصه این سه جمله چیزی جز ولایت نیست؛ یعنی اگر می‌خواهی وارد بهشت شوی راه و روش رسیدن به آن ولایت است.

وی ضمن بیان این نکته که باید خدا را به‌خاطر داشتن این ارتباط شاکر بود و از این ارتباط باید بهره برد، خاطرنشان کرد: اگر من می‌خواهم به هدایت برسم، راهش ارتباط با ولی خداست و یکی از روشهای اولیای خدا برای این امر هشدارهایشان است. توجه به اعلام خطرها و هشدارهای اولیا بسیار حائز اهمیت است و باعث می‌شود دچار گرفتاری نشویم. یکی از این خطرات که حضرت اباعبدالله(ع) زنگ خطر آن را برای ما به صدا در آورده است این است که مراقب باشید بدعت به جای سنت در جامعه شما فراگیر نشود.

فاطمی‌پور تشریح کرد: بدعت یعنی چیزی که جزء دین نیست را به آن ببندیم و آن را پای دین بگذاریم. یکی از بزرگترین بدعت‌های تاریخ اسلام این بود که با وجود اینکه پیامبر خدا(ص) ولی و جانشین بعد از خود را به‌طور مکرر معرفی کرده بود، ولی با این حال بعد از رحلت پیامبر(ص) عده‌ای به سلیقه خود و بدون توجه به فرمایشات قرآن و پیامبر(ص) کس دیگری را جانشین آن حضرت قرار دادند. این انحراف بود که باعث شد بسیاری از انحرافات بعدی شکل بگیرد؛ مانند فرق و مذاهب ضاله مختلفی که امروزه مشاهده می‌کنیم به‌وجود آمده‌اند و انحرافات دیگر. بدعت مسیر دین را به انحراف می‌کشد؛ البته خطر بدعت مصادیق متعددی دارد.

معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها دومین هشدار امام حسین(ع) را دور نشدن از معنویات دانسن و گفت: باید مراقب بود که مادیات برای ما از معنویات مهمتر نشود.

وی ادامه داد: در روایت داریم زمانی که امام زمان(ع) ظهور می‌کند، مردم می‌گویند «او دین جدیدی آورده است!»، در حالی که دین همان دین است و این دین مردم است که دیگر دین پیامبر خاتم(ص) نیست و این به‌خاطر همان بدعت‌های فراوانی است که تا آن زمان در دین ایجاد می‌شود. بنابراین همین بدعت‌ها و کمرنگ شدن حساسیت‌های معنوی کار را به اینجا می‌رساند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو