شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٤٠٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨
 
حجت الاسلام والمسلمین رستمی در نشست سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی:
جوانان را با اعتماد به نفس و امید به آینده تربیت کنیم
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه جوانان را با شوق، اعتمادبه‌نفس و امید به آینده تربیت کنیم و برای اهداف‌مان برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سومین نشست سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که در سالن همایش کتابخانه دکتر حبیبی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: به‌رغم جوسازی‌ها و تبلیغات منفی رسانه‌های دشمن مبنی‌بر بی‌توجهی مردم نسبت به ارزش‌های دینی، فرهنگی، مذهبی و اسلامی، آن چیزی که در عمل اتفاق افتاد، توجه ویژه به آرمان‌های اباعبدالله الحسین(ع) و مفاهیم عاشورا از سوی اقشار مختلف جامعه با گرایش‌های گوناگون بود که این موضوع از نظر کمی و کیفی کاملا قابل مشاهده است.

رستمی ادامه داد: دانشگاه‌ها علاوه‌بر بهره‌مندی از فضای حسینی و معنوی اهل بیت(ع)، در بسیاری از موارد پیشتاز، ارائه‌دهنده و الگوبخش بودند. به‌طوری که دانشگاه‌های مطرح کشور، هیات‌های مذهبی شهرها را در راستای ترویج اهداف اهل بیت(ع) به فعالیت گرفتند و این افتخار و نعمتی است که جای شکر دارد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی هستیم، اظهار داشت: با توجه به تسهیلاتی همچون لغو روادید، ارزان بودن هزینه‌های سفر و... امسال انتظار استقبالی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته به لحاظ حجم زائران داریم. اربعین حسینی فرصت مغتنمی برای فعالیت‌های فرهنگی است. مسئولان فرهنگی می‌توانند با فراهم آوردن شرایط زیارت اهل بیت(ع) برای دانشگاهیان آثاری که به دنبال آن هستند، را خیلی سریع‌تر، با برکت‌تر، ماندگارتر و با هزینه‌ای کمتر در دل و جان دانشجو ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: فرصت خدمت به دانشجویان که به ما مسئولان در دانشگاه‌های مختلف داده شده، بی‌نظیر است و باید از این فرصت برای انجام فعالیت‌های ارزشمند فرهنگی و درنهایت باقی الصالحات بهره برد.

رستمی به اقدامات ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه اردوهای راهیان نور، راه‌پیمایی اربعین حسینی و... اشاره و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همواره در این عرصه‌ها پیشتاز است و نشان داده که با امکانات و همت دانشگاهیان خود می‌تواند گره‌گشایی کند و ظرفیت‌های غیرفعال را فعال و مسائل کشور و جامعه را حل کند. کمک به هموطنان سیل‌زده در زمینه‌های مختلف نمونه‌ای از پیشتازی دانشگاه آزاد اسلامی در حل مسائل جامعه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در آستانه بزرگ‌ترین پیروزی‌ها قرار داریم و دشمن تلاش می‌کند ناامیدی مردم را اسلحه خود قرار دهد، گفت: دشمن خلا سلاح شده و تنها ابزارش فشارهای روانی، اقتصادی، امنیتی و ایجاد ناامیدی در بین مردم است. دشمن تلاش دارد با ناامید کردن مردم، آنان را در مقابل نظام و انقلاب اسلامی قرار دهد، چراکه دیگر توانایی ایستادگی در برابر ایران را ندارد. دشمن دستش خالی است و افول هژمونی و قدرت مسلط بودن و متکلم وحده بودن آمریکا در فضای بین‌الملل امری مسلم است.

وی ادامه داد: تحکیم نظم جدیدی که جمهوری اسلامی ایران براساس منافع خویش و مبتنی‌بر ارزش‌های اسلامی در منطقه حاکم می‌کند، موضوعی است که مورد گفت‌وگو و اعتراف دشمنان کشور است. ایران در حال حاکم کردن نظم جدیدی بر منطقه است و این نظم اگر در منطقه تثبیت شود، نظم جهانی به‌هم می‌ریزد. این اتفاق در حال وقوع است.

رستمی اظهار داشت: تنها راهکار دشمن برای مبارزه با ایران ایجاد ناامیدی، فشار اقتصادی، سلب اعتماد عمومی و فرسایش سرمایه اجتماعی است که باید هوشمندانه عمل کنیم و جوانان را با شوق، اعتمادبه‌نفس و امید به آینده تربیت کنیم و برای اهداف‌مان برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: یکی از بهترین راهکارها در این زمینه، برقراری ارتباط صمیمانه، واقعی و وسیع با بدنه دانشجو، استاد، کارمند و مخاطب است. نباید بین خود و مخاطبان که گروه‌های هدف ما هستند، حجابی قائل شویم. باید ارتباطات صمیمی بین مسئولان و کانون‌ها، تشکل‌ها، انجمن‌های دانشجویی و... برای شنیدن دغدغه‌ها شکل بگیرد. بسیاری از ایده‌های خلاقانه از بطن گفت‌وگوهای غیررسمی و دوستانه به وجود می‌آید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو