شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٦٤٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٤ آبان ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتی در دیدار با دانشگاهیان استان خراسان جنوبی:
ضرورت ایجاد نهضت مهارت‌آموزی در دانشگاه
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در دیدار با دانشگاهیان استان خراسان جنوبی گفت: دوای مملکت این است که هر کدام یک مهارت و هنر داشته باشیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در دیدار با دانشگاهیان استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه انسان در اسلام هیچ وقت از تحصیل فارغ التحصیل نمی‌شود، اظهار کرد: بنابراین کلمه فارغ‌التحصیل درست نیست، چرا که انسان از تحصیل فارغ نمی‌شود و درس‌هایی که می‌خوانیم باید مشکل جامعه یا حداقل مشکل یک نفر را حل کند و مفید باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه دانشگاه، حوزه و آموزش و پروش کشور بیمار است، گفت: متاسفانه اغلب فارغ التحصیلان ما دل خود را به مدرک خوش کرده‌اند.

قرائتی با تاکید بر ضرورت ایجاد نهضت مهارت آموزی در دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی، افزود: دوای مملکت این است که هر کدام یک مهارت و هنر داشته باشیم.

وی با اشاره به لزوم خودشناسی و کشف استعدادهای انسانی، بیان کرد: برای تولید یک ماشین باید مراحل مختلف آن شکل بگیرد، ابتدا از کشف معدن شروع کنیم و بعد از طی مراحل استخراج، ذوب، قطعه سازی و در نهایت با مونتاژ یک ماشین تولید کنیم، بنابراین ما نیز باید ابتدا خودمان را کشف کنیم و بعد استعدادهای خود را استخراج کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به دانشجویان، تاکید کرد: نباید تنها به خواندن دروس دانشگاهی قانع باشید، بلکه باید هفته‌ای یک کتاب بخوانید و سطح مطالعه خود را افزایش دهید.

قرائتی ادامه داد: باور کنید علم شما کافی نیست و باور کنید درس خواندن با تقوا منافات ندارد.

وی با بیان اینکه امروز چیزهایی که به اسم روشنفکری می‌شنویم در اصل خودباختگی است، عنوان کرد: همه کارهای ما تقلیدی است و باید به حال و روز کشوری که جوان آن تولید چوب کبریتش هم با استقلال نیست، زار بزنیم.

قرائتی با تاکید مجدد به دانشجویان برای افزایش مطالعه و ارائه طرح، افزود: امروز در جامعه مشکل باورها را داریم، بنابراین باید باورها اصلاح شود.


وی در پایان با انتقاد از سنت‌های غلط بر لزوم گسترش ازدواج آسان در جامعه تاکید کرد و گفت: ازدواج یک امر مقدس است که باید هرچه زودتر انجام شود چراکه وقتی سن بالا می‌رود آمار طلاق هم افزایش می‌یابد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو