چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٩١٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٣ آبان ١٣٩٨
 
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خبر داد:
صدور مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: با تصویب شورای گسترش و برنامه‌ریزی وزارت علوم و فناوری مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در تاریخ ۶ آبان ۹۸ دریافت شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: با تصویب شورای گسترش و برنامه‌ریزی وزارت علوم و فناوری مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در تاریخ ۶ آبان ۹۸ دریافت شد.

رستمی بیان کرد: با عنایت و توجهات حضرت ولی عصر(عج) سرانجام پس از سال‌ها تلاش و پیگیری همکاران در پژوهشگاه، شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم و فناوری مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی را صادر کرد. این پژوهشگاه وابسته به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بوده و متشکل از سه پژوهشکده مطالعات معارف اسلامی؛ پژوهشکده علم و دین و پژوهشکده فرهنگ و دین است که هر کدام از پژوهشکده‌ها سه گروه پژوهشی دارد.

رئیس هیئت امنای پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی ادامه داد: این پژوهشگاه بیش از دو دهه فعالیت در عرصه انجام مطالعات، پژوهش و تدوين بیش از ۱۵۰ عنوان كتاب، برگزاری، مشاركت و حمايت بيش از ۳۰ همايش علمی-پژوهشی، انتشار ۳ فصلنامه علمی- پژوهشی با عناوين «معرفت در دانشگاه اسلامی»، «فرهنگ در دانشگاه اسلامی» و «مديريت در دانشگاه اسلامی»، حمایت از رساله‌ها و پایان‌نامه‌های علوم انسانی و دینی با محوریت مطالبات رهبری و بیش از یکصد عنوان مطالعات پيمايشی داشته است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: در این راستا رؤسای ادوار گذشته نهاد چون حجج‌الاسلام صدر، قمی و محمدیان در رشد و اعتلای آن تلاش‌های بسیاری داشته‌اند که جا دارد از زحمات آنها نیز قدردانی نمایم.

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات رؤسای گذشته پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت دروس معارف اسلامی در دانشگاه‌ها این پژوهشگاه باید قوی‌تر از گذشته اهداف اساسنامه پژوهشگاه را دنبال نماید.