شماره خبر :٥٣٠١٤٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦
 
به همت نشر معارف:
دومین پاتوق بزرگ کتاب کشور در خراسان جنوبی افتتاح شد
مأوا: مجتمع پاتوق کتاب خراسان جنوبی به عنوان دومین پاتوق بزرگ کتاب کشور با حضور جمعی از مسئولان استان در بیرجند افتتاح شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، پیرمرادیان مدیر موسسه نشر معارف در این مراسم گفت: در ۲۷ استان این کار محقق شده است و این مجتمع کتاب در خراسان جنوبی نیز امروز افتتاح شد که دومین پاتوق کتاب بزرگ در کشور محسوب می شود و مسئولین کشوری و استان به این مجتمع عنایت ویژه ای داشته باشند.

مسعود پیرمرادیان در این مراسم اظهار داشت: در قلم عظمت بسیاری است و خداوند متعال به آن قسم می خورد و منشا اثر آن بسیار ویژه است .

وی بیان کرد: امروز مشکلات اجتماعی و اخلاقی را در جامعه اسلامی بعد از چندین دهه از پیروزی انقلاب مشاهده می کنیم که این موضوع به خاطر این است که نتوانستیم فرهنگ و اخلاق اسلامی را آن طور که شایسته است در کشور پیاده کنیم.

مدیر موسسه نشر معارف با اشاره به اینکه امروز روز فرهنگ بومی است، گفت: به مقوله فرهنگ بگونه درست نگاه نکرده ایم؛ به فرهنگ با عینک و از دریچه سیاست نگاه می کنیم در صورتی که باید در ایران اسلامی به سیاست از دریچه فرهنگ الهی نگاه کرد.

پیرمرادیان با توجه به اینکه برای ما اجتناب ناپذیر است که به همه مقولات از دریچه فرهنگ نگاه کنیم، ادامه داد: امروز بیش از پیش نیازمند توجه به فرهنگ هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از ابزارهای ویژه و سهل الوصول کتاب است، افزود: مخاطبان در فضای مجازی نکته خوانی می کنند و ظرفیت مطالعه در کشور داریم و اما متاسفانه عموم مردم دسترسی به کتاب ندارند و دسترسی به کباب بیشتر از کتاب است.

مدیر موسسه نشر معارف با اشاره به اینکه برای عرضه کتاب جایی وجود ندارد، گفت: در کتابفروشی های درسی فضای فرهنگی وجود ندارد و دارای رویکرد فرهنگی نیستند.

پیرمرادیان با توجه به اینکه اولین پاتوق کتاب در مشهد ایجاد شده است، ادامه داد: در ۲۷ استان این کار محقق شده است و در خراسان جنوبی نیز امروز افتتاح شد و دومین پاتوق کتاب بزرگ در کشور محسوب می شود و مسئولین کشوری و استان به این مجتمع عنایت ویژه ای داشته باشند.

وی اظهار داشت: اگر در حوزه فرهنگ اوضاع سخت شده و آسیب های اجتماعی رشد کرده است نشان می دهد که ما در حوزه فرهنگ نیاز بیشتری به درمان داریم. 

مدیر موسسه نشر معارف با اشاره به اینکه پاتوق کتاب بیرجند استاندارد خوبی دارد، افزود: جز ۱۰ استان برتر ما است و برخی از استان ها وضعیت مطلوبی نسبت به خراسان جنوبی ندارند و سرانه فرهنگی مردم خراسان جنوبی بسیار خوب است.

پیرمرادیان در پایان خاطرنشان کرد: کتاب خواندن استرس را کم می کند؛ امیدواریم شاهد رونق این مکان باشیم و طرح های کتابخوانی از جمله پویش روشنا نیز در این مجتمع به نمایش گذاشته می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روز گذشته در مراسم افتتاح این مجموعه گفت: این مجموعه بیش از هزار مترمربع وسعت و 40 هزار کتاب با بیش از 15 هزار عنوان دارد و یک مجموعه چند منظوره شامل مجموعه تفریحی برای کودکان و کافه کتاب است و آثار حدود 300 تا 350 ناشر کشوری که بیشتر آن ها صاحب نام و معتبر هستند، در آن عرضه می شود.

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو