شماره خبر :٥٣٠٢٣٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦
 
نیازمند مراکز آموزش عالی با نگاه تولید علم ،خودکفایی و دارای فرهنگ اسلامی هستیم/ همه از دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کنند
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: حضور دکتر ولایتی و دکتر رهبر که مورد اعتماد مقام معظم رهبری هستند، در دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقش بسیار مهمی در رشد و تعالی علم و دانش و تربیت عالم داشته باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، آیت الله صفایی بوشهری در دیدار با دکتر ولایتی و دکتر رهبر با خیرمقدم و آرزوی توفیق برای دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بی‌تردید علم، دانش و فناوری و محصولات علمی در علوم پایه و علوم انسانی، همواره در طول تاریخ مایه اقتدار هر نظامی بوده است.

وی با بیان اینکه علم مهمترین زیرساخت توسعه و پیشرفت هر کشوری است، گفت: اگر این علم در بستر دینی قرار گیرد، عامل رشد و اقتدار الهی نظام خواهد شد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر پیشرفت علمی کشور گفت: پیشرفت علمی نظام تحول عظیمی است که در طول تاریخ بی‌نظیر بوده و خوشبختانه مراتب علمی ایران به طور فزاینده ای رشد کرده و مایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها نقش مهمی در این عرصه دارند، گفت: ما به مراکز آموزش عالی با نگاه تولید علم و خودکفایی و دارای فرهنگ اسلامی نیاز داریم چرا که اگر علم در راستای انقلاب و اسلام نباشد، دارای عنصر انحرافی خواهد بود اما اگر در بستر اسلام و با نگاه انقلابی باشد، مقدس است و عنصری بسیار قوی برای رشد و پیشرفت خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: نقش دکتر ولایتی و دکتر رهبر که مورد اعتماد مقام معظم رهبری هستند، در دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقش بسیار مهمی در رشد و تعالی علم و دانش و تربیت عالم داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، ضمن آرزوی توفیق برای دکتر عبدالهی، از تلاش های دکتر قیصری در زمان تصدی مسئولیت در دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی کرد .

آیت الله صفایی بوشهری ابراز امیدواری کرد که مشکلات و مسائل مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی حل شود و همه از این دانشگاه حمایت کنند.

 

 

وی خطاب به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خواستار شد که با همان نگاه دکتر ولایتی، رشد علم، اسلامیت و انقلابی بودن که سه رکن مورد تاکید مقام معظم رهبری است را در پیش گیرند.

آیت الله صفایی بوشهری در ادامه با ارائه توضیحاتی درخصوص ویژگی های استان بوشهر گفت: در این استان اخلاق سیاسی حاکم است و وحدت فوق‌العاده‌ای در بین مردم موج می‌زند. این وحدت در سایه ولایت و هدایت های مقام معظم رهبری شکل گرفته است. استان بوشهر دارای انقلابی‌ترین مردم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنده همواره در جلسات هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی شرکت می‌کنم و برای این دانشگاه آرزوی توفیق دارم.

 

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو