چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٣٩٧٧٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧
 
به یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد؛
محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
محفل نورانی انس با قرآن به یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و با حضور قاری ممتاز بین‌المللی حاج عباس هاشمی و قاریان استانی در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ معاون نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) کسی بود که تمام وجودش محض و ذوب در اسلام بود آن چنان که مرحوم شهید آیت الله سید محمدباقر صدر فرمود: ذوبوا فی الخمینی کما هو ذاب فی الاسلام(1)

حجت الاسلام سیدعبدالجلیل حسینی در ادامه افزود: امام(ره) در همه ابعاد در قله بودند: در عرفان، در فقه، در فلسفه، در سیاست؛ در همه چیز مرجعیت تمام و کمال داشتند و همین عامل شد که بتوانند حرکت عظیمی را شروع کرده و مردم را با خود همراه کنند. اما امام چه کرد؟ امام د یک جمله به همه فهماند که می توان زیر یوغ هیچ کشور و قدرتی نبود و آزادانه زندگی کرد .امام آزادی و آزادگی را به همه مردم ایران و جهانیان یاد داد این مهم را به ارمغان آورد. شما ببینید جریان ضداستکباری و ضدامپریالیستی و ضد آمریکایی با پیروزی انقلاب عظیم اسلامی مان رشد فزآینده ای داشتند به طوری که جهان این عبارت طنین انداز شد The World Without America  (2)

وی در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت: از دیگر کارهای امام عظیم الشان نشان دادن جامعیت اسلام در عرصه های مختلف بود که تا قبل از امام و انقلاب اسلامی ،اسلامی منحصر در بعضی از احکام فردی مانند نماز، روزه شده بود که با حرکت امام و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، اسلام پا به عرصه سیاست، اقتصاد، فرهنگ نهاد و نشان داده شد که ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام کمتر از ابعاد فردی آن نیست.

معاون نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه گفت: امام در حرکت عظیم اسلامی  همه جبهه ها رامقابل خود داشت. جریان های سلطنتی با همراهی و همکاری استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار ؛در ادامه مسیر و حرکت امام پیاده شدن برخی از قطار اسلام و انقلاب بود دوستان دیروزی که مطامع دنیایی آنها را به خود مشغول کرده بود و از همراهی با خط اسلام ناب سرباز زدند. گروه سوم مقدس نمایانی بودند که از فتنه های مختلف جریان اسلام ناب را نشناختند و انقلاب اسلامی را درست تحلیل نمی کردند و متدین بودن را در مخالفت با انقلاب و تفکر حاکمیتی اسلام می دانسته و متاسفانه می دانند.

در ادامه مراسم قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه ریزی در این محفل قرآنی گفت: قرآن کتاب نور، قرب به‌خدا، هدایت و سلامتی است و در دنیای روزمرگی امروز انس با قرآن بهترین راه برای رسیدن به آرامش روح و هم‌نشینی با خداست که در تک‌تک شئونات زندگی تأثیر خود را می‌گذارد و همه ابعاد وجودی انسان را در بر می‌گیرد.

حسین دارابی افزود: برگزاری چنین محفل‌هایی بسیار ارزشمند می‌باشد و لیکن ژرف‌اندیشی و تفکر در آیات بسیار حایز اهمیت و هدف اصلی قرائت قرآن است و تیم مدیریت دانشگاه همواره از برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی استقبال می‌کند و از آن‌ها حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

در این مراسم که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، کانون بسیج جامعه پزشکی جابر بن حیان و مرکز قرآن و عترت دانشگاه  برگزار شد، قاری بین‌المللی حاج عباس هاشمی و قاریان استانی رضا یوسفی و موافق دهدشتی به اجرای زیبای تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداختند.1) در خمینی ذوب شوید آنگونه که او در اسلام ذوب بود.
2)  جهان (دنیای) بدون آمریکا

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو