چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٣٥٨٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در بازدید از یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو:
یکی از پرافتخارترین عرصه‌های علم و فناوری در کشور مجموعه‌های فعال در حوزه‌ی فناوری نانو است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یکی از پرافتخارترین عرصه‌های علم و فناوری در کشور مجموعه‌های فعال در حوزه‌ی فناوری نانو است که علاوه بر تولید علم، بنیادی‌ترین و عمومی‌ترین مسائل جامعه مانند آب، نفت، انرژی و محیط زیست را حل کرده‌اند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در بازدید از یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو متذکر شد که «دانشگاه‌های کشور با وجود گستردگی پژوهش و تولید علم در خدمت مسایل کشور نیستند؛ یعنی با وجود گسترش دامنه‌ علم همچنان بخش بزرگی از صنعت بر دانش و تکنولوژی جهان تکیه کرده و در شرایط تحریم مشکلات زیادی را برای ما به‌وجود آورده‌است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تشریح کرد: بر این اساس لازمه‌ عبور از این مشکلات یافتن راه‌های میانبری است که یکی از بهترین این راه‌ها تکیه بر دانش فنی، توانمندی، خودباوری و اعتماد به نفسی است که مجموعه‌های جوان دانش بنیان تأمین می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی از پرافتخارترین عرصه‌های علم و فناوری در کشور مجموعه‌های فعال در حوزه‌ی فناوری نانو است که علاوه بر تولید علم، بنیادی‌ترین و عمومی‌ترین مسائل جامعه مانند آب، نفت، انرژی و محیط زیست را حل کرده‌اند و با این عملکرد دومنظوره باعث شده‌اند کشور ما در بین کشورهای برتر تولیدکننده‌ دانش نانو شناخته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در مورد توانمندسازی نظام با استفاده از دانش گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با پژوهشگران جوان یکی از پژوهشکده‌های دانشگاه صنعتی شریف فرمودند: «شما برهان‌های من در مقابل مسئولین هستید و اگر مسئولین بگویند نمی‌شود، نمی‌توان، شما استدلال محکمی هستید بر توانایی و شدن.» بنابراین با استناد به این کلام فناوری نانو نماد عینی برهان است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مورد وظیفه‌ این نهاد برای حل فاصله بین صنعت و دانشگاه گفت: ما یک نهاد ترویجی هستیم و تصمیم‌گیر نیستیم و در حوزه‌ی تغییر قوانین به نفع دانش‌های فنی و شرکت‌های دانش‌بنیان و حل مسائل صنعت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه‌های تصمیم‌گیر که عضو هستیم، تلاش می‌کنیم تا با مطالبه‌ حل مسائل صنعت، تصمیم‌گیران را اقناع کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو