يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٢٠٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام پورذهبی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس:
می‌خواهند با القای دوگانه «جنگ یا صلح» قراردادهای جدیدی به کشور تحمیل کنند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مطرح شدن بحث دوگانه «جنگ یا صلح» توسط برخی افراد و رسانه‌ها گفت: این یک بازی است، تا به این واسطه شرایط جدید و یا قراردادهای جدیدی را به کشور تحمیل کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به مطرح شدن بحث دوگانه جنگ یا صلح توسط برخی افراد و رسانه‌ها گفت: به‌نظر بنده بیش از این نباید وقت را به پای آمریکا و اروپا تلف کرد، تقریبا ۶ سال از روی کار آمدن دولت آقای روحانی گذشته و تمام وقت دولت به مسائل دیپلماسی و مذاکره گذشته است که نتیجه آن هم خیلی واضح و روشن دیده می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ادعای برخی درباره جنگ آمریکا با ایران، ادامه داد: بحث اینکه آمریکا بخواهد با ایران وارد جنگ شود خیلی بعید است. قطعا توانایی‌های نظامی و دفاعی ایران با افغانستان و عراق متفاوت است. گاهی می‌بنیم که می‌گویند آمریکا همان آرایش جنگی‌ای را گرفته که قبل از حمله به عراق گرفته بود، ولی انگیزه‌های ملی و مسائل اعتقادی و فرهنگی ما خیلی بالاتر از این حرف‌هاست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: این یک بازی ژورنالیستی است که توسط برخی از افراد انجام می‌شود تا به این واسطه شرایط جدید و یا قراردادهای جدیدی را به کشور تحمیل کنند.

حجت‌الاسلام پورذهبی خاطرنشان کرد: ایران بعد از توافق برجام کاملا به تعهداتش عمل کرده است. از این به بعد باید خیلی بهتر و با صلابت‌تر عمل کرد، چون ثابت شده طرف‌های مقابل ما تحت هر شرایطی مسیر خودشان را می‌روند و هر چقدر هم ما امتیاز بدهیم تغییری در زمینه فکری آنها دیده نمی‌شود.

وی گفت: برخی دوستان نمی‌خواهند مسئولیت ۶ سال گذشته را بپذیرند، به همین دلیل نیز چنین مسائلی را مطرح می‌کنند. آنها صد در صد به‌دنبال پاسخ‌گویی نیستند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: آقای روحانی در زمان انتخابات ریاست جمهوری می‌گفت:  «سیاست‌خارجی شناخت دنیا را می‌خواهد؛ سیاست خارجی شناخت قدرت‌های خارجی را می‌طلبد.» یا اینکه می‌گفت: «والله العظیم اگر مشکلات این کشور راه حلی نداشت، من کاندیدا نمی‌شدم.» حال باید بگوید چرا آنها که شناخت دنیا را داشتند، با این حال چنین اتفاقی افتاد؟ چرا مشکلات حل نشد؟

حجت‌الاسلام پورذهبی در خاتمه گفت: متاسفانه دولت برای اینکه از مردم رای بگیرد وعده‌ها و شعارهایی داد که محقق نشد؛ حال هم به‌جای پاسخ‌گویی می‌خواهد توپ را مجددا درون زمین نظام بیندازد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو