يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٥٣٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام قلندری در نشست با فعالان فرهنگی سیاسی اساتید دانشگاه رازی کرمانشاه:
کسی پیروز و سربلند خواهد بود که صبر و استقامت را سرلوحه کار خود کند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: کسی پیروز و سربلند خواهد بود که صبر و استقامت را سرلوحه کار خود کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محسن قلندری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه طی سخنرانی خود در جلسه ضیافت افطار که به میزبانی  این دفتر و با حضور فعالان فرهنگی سیاسی اساتید دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: وفاق و همدلی در بین اقشار جامعه به خصوص اساتید محترم دانشگاهی می‌تواند منشأ خیر و همبستگی باشد.

وی با اشاره به آیه ۲۰۰ سوره مبارکه آل عمران بیان داشت: خداوند در این آیه همه مومنان را به چهار دستورالعمل اساسی که شیرازه اصلی روابط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است امر می کند؛ نخست به صبر، صبر در همه عرصه‌ها، در تربیت، تعلیم و تعلم، منش سیاسی و در طاعت و بندگی. اگرچه فعالیت در این عرصه‌ها سخت و گاه طاقت فرسا است، ولی آنکس پیروز و سربلند خواهد بود که صبر و استقامت را سرلوحه کار خود کند. دوم: صابروا؛ هم خود اهل صبر باشیم و هم دیگران را به صبر دعوت کنیم، به خصوص جامعه دانشجو که تحت تعلیم و پرورش شما اساتید می باشند، نیازمند به سفارش هستند.

وی ادامه داد: مورد سوم رابطوا است؛ یعنی مرزبانی از حدود و ثغور اعتقادی، رفتاری و اخلاقی. هیچگاه اجازه نفوذ دشمن را نباید در عرصه های اجتماعی داد، چه در حوزه سیاست و چه در عرصه فرهنگ که بسیار مهم و تأثیرگذار در حرکت یک ملت است. امرزوه بحث حجاب و تقابل با حجاب از جمله اموری است که تحت نفوذ افکار دشمنان قرار گرفته و وظیفه همه اقشار فرهنگی و سیاسی دانشگاهی آگاه سازی و تقویت باورهای دینی و اعتقادی نسل دانشگاهی است. چهارم: واتقوا؛ که اگر این خداترسی و تقوا در تمامی شئون زندگی انسان باشد، به قطع و یقین هیچگاه راه به خطا نخواهیم برد و همیشه جانب انصاف و عدالت را خواهیم داشت.

قلندری در آخر اضافه کرد: این جلسات و نشست‌ها زمینه ای است برای ایجاد همدلی و رفاقت با تمام اختلافات فکری و جناحی که در بین اصحاب سیاسی و فرهنگی می تواند باشد، ولی وحدت و همدلی نباید فراموش شود، همه ما سرباز نظام و ولایتیم و برای اعتلای پرچم این نظام خدمت می‌کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو