دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٣٦٠٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام قریشی در نشست با همکاران معاونت آموزشی پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:
در حوزه‌ ساماندهی گروه‌های معارف اسلامی و جذب اساتید معارف، در بسیاری از موارد کیفی‌سازی قابل قبولی صورت گرفته است
معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در حوزه‌های ساماندهی گروه‌های معارف اسلامی و جذب استادان معارف اسلامی، فرآیندها بازنگری شده و در بسیاری از موارد کیفی‌سازی قابل قبولی صورت گرفته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام قریشی  معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست با همکاران این معاونت، با اشاره به ایام‌البیض گفت: روایات ما تاکید ویژه بر این ایام دارند و سفارش شده است که مومنین دعای مجیر را قرائت کنند.

وی با اشاره به مضامین بلند دعای مجیر افزود: در این دعا مکرر به صفات خداوند اشاره شده و  از خدا می‌خواهیم که این صفات را در ما تجلی دهد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: باید همواره مراقب بود، زیرا خطر سقوط وجود دارد و در این دعا از خدا می‌خواهیم که ما را در صراط مستقیم قرار دهد و ما را جزء انعمت علیهم قرار دهد. یادآوری این مساله در تربیت ما موثر است و ما باید مکرر از خداوند در مسیر درست بودن را طلب کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شب‌های قدر اشاره کرد و گفت : یکی از مواردی که باید نسبت به آن حساس باشیم رفع حقوق و دیونی است که از دیگران بر عهده داریم و لذا بهتر است در آستانه این ایام هر حقی بر یکدیگر داریم ببخشیم، چه‌بسا این مساله درهای جدیدی از رحمت و حکمت خداوندی برای ما بگشاید.

حجت‌الاسلام قریشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در معاونت آموزشی پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها پرداخت و گفت: مجموعه معاونت آموزشی پژوهشی نهاد به‌واسطه جامعه مخاطب استادی و