شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦١٧٣٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨
 
امام‌ جمعه شیراز در دیدار با دانشجویان به‌مناسبت روز دانشجو:
چگونگی به نتیجه رسیدن مطالبات مردم، نیاز به ساز و کار دارد
آیت‌الله دژکام گفت: یک‌طرف جامعه‌پردازی آن است که چه کنیم مردم مطالباتشان را مطرح کرده و به نتیجه برسند که این سازوکار نیاز دارد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دیدار دانشجویان با امام‌ جمعه شیراز به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو در سالن شهید مطهری دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

در این برنامه که با همکاری مرکز امور تشکل‌های دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دفتر امام‌جمعه شیراز صورت پذیرفت، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی یک‌به‌یک به پشت تریبون آمده و صریح و بی‌پرده با آیت‌الله دژکام به گفت‌وگو پرداختند.

 آیت‌الله دژکام ضمن تبریک روز دانشجو به جامعه دانشگاهی، به گفت‌وگو با دانشجویان پرداخت و گفت: روز دانشجو یک روز خاص در سال نیست، ما هر روز را باید روز دانشجوی پای‌کار و فعال در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، علمی و اقتصادی قرار دهیم تا کشورمان پیشرفت کند.


وی سپس با اشاره به مطالب مطرح شده توسط دانشجویان و ضمن تأکید بر اینکه عمده مطالب آنان را قبول دارد، گفت: نقد باید به دنبال تغییر باشد و این تغییرات را می‌توان در بیانیه گام دوم انقلاب دنبال کرد و این نقش دانشگاه است و دانشگاه باید روی این مسائل فکر کند، یک‌طرف جامعه‌پردازی آن است که چه کنیم مردم مطالباتشان را مطرح کرده و به نتیجه برسند؛ این سازوکار نیاز دارد.

امام‌جمعه شیراز با بیان اهمیت حفظ امنیت برای ایجاد فضای شنیدن صحبت‌های مردم، بر نقش دانشگاه در این زمینه تأکید کرد و افزود: اینکه چه کنیم تا مردم به مطالبات خود برسند و سازوکارهای اجتماعی چگونه به بهترین شیوه مطرح شود، از دیگر موضوعاتی است که نقش پررنگ دانشگاه و دانشجویان در آن بسیار تأثیرگذار است.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو