شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣١٨٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢١ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام زمانی در مراسم بزرگداشت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی:
خون پاک و با برکت شهید سلیمانی به شهادت معنا تازه بخشید
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل: خون پاک و با برکت شهید سلیمانی به شهادت معنا تازه بخشید و موجب جوشش خون جدید در رگ های ملت ایران و مسلمانان جهان شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراسم بزرگداشت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور کارکنان، اساتید و دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل برگزار شد.

حجت‎الاسلام زمانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل  در این مراسم خاطر نشان کرد: خون پاک و بابرکت شهید سلیمانی به شهادت معنایی تازه بخشید و موجب جوشش خون جدید در رگهای ملت ایران و مسلمانان جهان شد.

زمانی در ادامه افزود: با هیچ تلاش و کوشش و هزینه‌ای امکان معرفی ابعاد فداکاری و رشادت و شجاعت و مقاومت پاسداران عزیز اسلام از ایران تا یمن، از سوریه تا لبنان و غزه وجود نداشت و نیز با هیچ تبلیغات و آموزشی امکان شناخت دشمن بزرگ و مستکبری مثل آمریکایی‌ها برای ملت‌ها بخصوص جوانان و دانش آموزان و دانشجویان بعد از چهل سال از انقلاب وجود نداشت مگر با شهادت فردی چون سردار سلیمانی. شهادتی با برکت که موجب بصیرت و دشمن‌شناسی و عامل وحدت و خیزش حرکت عظیم مردمی در جریان مقاومت و تقابل حق و باطل شد.

وی اضافه کرد: بعضی وقتها شناخت یک شخصیت در زمان حیاتش سخت می‌‌شود. حادثه شهادت سپهبد سلیمانی ما را به اوایل انقلاب برد، یعنی شهادت شهید بهشتی‌ها و باهنرها و رجایی‌ها و انسانهای بزرگی مانند شهدای محراب، شهید دستغیب و شهید مدنی‌ها که موجب بیداری و بازتعریف همه ارزش‌ها و باورها اعتقادی و انقلابی شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل تصریح کرد: تمام تلاش شهید سلیمانی در جهت امنیت و آرامش ایران و مردم منطقه بود. این شخص با شهادت خویش همه جهان را تکان داد. کشور‌های همسایه از افغانستان، پاکستان، هند، کشمیر، لبنان و... همگی به این شهادت واکنش نشان دادند.

وی افزود: حدیث قدسی می‌فرماید که «مَن أَخْلَصَ لِلَّهِ أَرْبَعِینَ صَبَاحاً جَرَاتْ مقادیر الْحِکْمَةِ مِنْ قَلْبِهِ الی لِسَانِهِ» «اگر بنده من چهل روز با اخلاص عمل و زندگی کند، این بنده به مقامی دست می‌یابد که همه اعضا و جوارحش الهی می‌شود.» شهید سلیمانی چهل سال در خدمت خداوند بود که این شهادت چنین شوق و شوری را در جامعه ایجاد کرد و مایه خیر و برکت برای جامعه مسلمانان شد.

زمانی خاطر نشان کرد: مدیریت کشور عراق توسط آمریکا انجام می‌شود و مردم عراق با اینکه اسیر تبلیغات منفی شده بودند، ولی توسط خدمات شهید سلیمانی به‌ خودآگاهی و بصیرت رسیدند. آمریکا توسط سفارت خود در عراق فعالیت‌های منطقه را مدیریت می‌کنند و با شهادت شهید سلیمانی مردم عراق بیدارتر شدند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل در بخش پایانی سخنانش افزود: در طی این سه روز  آمریکا  تعدادی ازکشورها را برای ممانعت از اقدام متقابل ایران واسطه کرده است. همه رسانه‌ها این حرکت آمریکا را محکوم کرده‌اند و شهادت سردار سلیمانی باعث ایجاد انسجام و وحدت در جامعه مسلمانان شده است.

اقامه نماز ظهر و عصر، پخش کلیپ و مداحی از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو