شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٢١٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٢ دی ١٣٩٨
 
در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد؛
مراسم تشرف دو دانشجوی روسی دانشگاه تربیت مدرس به دین اسلام
دو دانشجوی روسی دانشگاه تربیت مدرس به دین اسلام مشرف شده و سپس ازدواج کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نیکیتا و داریا دو دانشجوی اهل روسیه طی مراسمی در دانشگاه تربیت مدرس با حضور حجت‌الاسلام ساداتی‌نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس و هیات رئیسه این دانشگاه به دین مبین اسلام مشرف شده و مراسم ازدواج این دو دانشجو نیز با حضور مسئولان دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

نیکیتا که برای دوره کوتاه مدت پست دکتری در دانشگاه تربیت مدرس حضور دارد، درباره علت انتخاب دین اسلام گفت: هر مومنی می‌داند که انسان تصمیماتی که در زندگی خود می‌گیرد یک ماهیت درونی و قلبی دارد و نمی‌توان علت این تصمیمات را بر زبان یا کلمات آورد.

وی ادامه داد: اسلام نقطه آخر تکامل ادیان محسوب می‌شود و یکی از ویژگی‌های مثبت و بارز دین اسلام این است که پیامبران قبلی خود را نفی نمی‌کند و این یکی از عواملی بود که من به این سمت گرایش پیدا کردم.

وی افزود: آشنایی من با دین اسلام از همان دوران مدرسه در کشور خودم روسیه اتفاق افتاد. البته از سن ۵ سالگی پدرم متون اسلامی و قرآن را به‌منظور آشنایی با این دین به من پیشنهاد داد، اما در آن زمان به‌دلیل سنگینی این متون نتوانستم آن را بخوانم.

این دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: من در یک خانواده علمی در روسیه به دنیا آمدم و همه اعضای خانواده من ریاضیدان هستند و فعلا برای آینده برنامه‌ریزی بلند مدت نمی‌کنم، اما تصمیم دارم در بهار جاری به روسیه برگردم.

داریا فدرو همسر نیکیتا نیز ادامه داد: من کارگردانی تئاتر خواندم و خوشحالم که اینجا هستم.

فدرو ادامه داد: همیشه چیزی در انتهای ذهن انسان‌ها است که روزی آن را به ظهور می‌رسانند. تشرف به اسلام نیز برای من همین حالت را داشت.

در ادامه حجت‌الاسلام ساداتی‌نژاد به مهمترین ویژگی‌های دین اسلام در مقایسه با ادیان دیگر اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین این ویژگی‌ها این است که دین اسلام همه پیامبران قبل از خود را تایید می‌کند، اما در تکامل ادیان دیگر به هدایت انسان‌ها می‌پردازد.

وی در ادامه هماهنگی دین اسلام و علم را از دیگر ویژگی‌های این دین عنوان کرد و گفت: دین اسلام به همه نیازهای انسانی مقتضی زمانی و مکانی پاسخ می‌دهد. به‌طوری که این دین با فطرت عقل انطباق کامل دارد و تنها دینی است که براساس فطرت به مسائل عقلانی آمیخته شده است.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: تکریم انسان در اسلام، شخصیت بی‌نظیر پیامبر اسلام(ص)، عمومی بودن قوانین، وسعت دایره ایمان و برخوردار بودن از حداقل و حداکثرها، جهان شمولی و جاویدان بودن، تصور تولد پاک برای همه انسان‌ها و برخی ویژگی‌های دیگر موجب شده است که دین اسلام در مقایسه با ادیان دیگر شاخص‌تر و کامل‌تر باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو