شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٢٣٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام دادگر در بزرگداشت شهید سلیمانی و هم‌رزمانش:
امنیت امروز کشور از برکت خون امثال شهید سلیمانی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان گفت: امنیتی که امروز در کشور هست به برکت خون امثال شهید سلیمانی است و با محوریت فرماندهی این بزرگوار، کشورهای منطقه از لوث وجود تروریست‌های داعش پاک شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان در بزرگداشت شهید سلیمانی و هم‌رزمانش که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، ضمن اشاره به آیه شریفه «من المؤمنین رجال صدقو ما عاهدوالله علیه و منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلو تبدیلا»، شهادت سردار بزرگ، مخلص، فداکار و چهره بین‌المللی مقاومت اسلامی، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به محضر حضرت ولی عصر(عج) ، مقام معظم رهبری و مراجع عظام و ملت شهیدپرور و قدرشناس ایران که گویی برادرشان را از دست داده‌اند تسلیت و تعزیت گفت.

دادگر با بیان اینکه افرادی پیدا می‌شوند که الفت و ارتباط بین جریان مقاومت و حاج قاسم را نمی‌فهمند، اظهار داشت: این موارد اندک در اقیانوس محبت و عشق و علاقه به این سردار دل‌ها چیزی نیست و این کم‌لطفی‌هایی که در ماهواره‌ها و فضای مجازی دیده می‌شود، از جانب همان غافلان و جاهلانی است که درک درستی ندارند و در اقیانوس قدرشناسی و درک و بصیرت ملت ایران قابل اعتنا نبوده و گم هستند.

وی با اشاره به عمق این فاجعه ادامه داد: این اتفاق واقعاً دردناک و جانسوز بود و همه را دردمند و ناراحت کرد؛ خود ایشان آرزوی شهادت داشت و خدای متعال اجر شهادت را به او عطا کرد. او عاشق بود، در این مسیر بود، مؤمن و مخلص بود، تأسی به محبوبش سیدالشهدا داشت و به او واصل شد، ولی برای ملت ایران، جبهه مقاومت و کشورهایی مثل سوریه، عراق، افغانستان و لبنان که از منظر مقاومت خدمات زیادی در زمینه تأمین امنیت از ایشان دریافت کرده‌اند، خیلی سخت است و همه عزادار و قدرشناس هستند. انسان از صمیم قلب به درد می‌آید. به تعبیر رهبر معظم انقلاب این اتفاق خیلی سنگین و تلخ بود؛ امیدواریم خدای متعال با مدد و عنایتش و توجهی که به انقلاب اسلامی و امامین انقلاب دارد، ان‌شاءالله مارا یاری و کمک کند.

دادگر افزود: سردار قاآنی عزیز بی‌بدیل‌ترین جانشین برای این بزرگوار بود، گرچه شخصیت سردار بی‌نظیر بود و طبق فرموده رهبر انقلاب، او تربیت شده مکتب اسلام، قرآن، اهل‌بیت(ع)، انقلاب و امام(ره) بود. جریان شکل گرفته مقاومت در منطقه بر ضد صهیونیسم و استکبار جهانی، بدون شک میوه انقلاب اسلامی بوده و شعارهای انقلاب اسلامی و امام راحل و آرمان‌های انقلاب اسلامی و ملت شریف ایران دلالت بر این می‌کند و این یکی از میوه‌های شجره طیبه انقلاب است و نباید فکر کنند با ترور ایشان می‌توانند در جریان مقاومت اخلال ایجاد کنند؛ این طور نیست. به فرموده رهبری دوران بزن و دررو گذشته است. این یک مصداق تروریسم دولتی بوده و شبیه جریانی است که برای ترور شهید موسوی و عماد مغنیه درست کردند، ولی تفکر ایشان حذف شدنی نیست و امروز این تفکر در فکر و دل جوانان ایرانی موج می‌زند، ولی دشمن به خطا گمان کرده که با حذف سرداران می‌تواند این تفکر را حذف کرده و به گوشه‌ای براند. اگرچه این حادثه تلخ، سنگین و دردناک است؛ از خدای متعال مسئلت می‌کنیم به خانواده ایشان صبر دهد و اجر و پاداش و سکینه قلبی به آنها عطا کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان در ادامه به ذکر مواردی از وجوه شخصیتی شهید سلیمانی پرداخت و بیان داشت: افرادی که با ایشان مأنوس بودند برخی از صفات ایشان را چنین بازگو کرده‌اند: داشتن صداقت، شجاعت، آرامش، باهوش و متواضع بودن، معلم بودن، داشتن برنامه‌ریزی، دنبال شهرت، قدرت و دنیاطلبی نبودن و... و این ثمره این آیه شریفه است که می‌فرماید «والذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا»؛ منظور از جهاد اینجا انواع جهاد است و نه فقط جهاد اصغر، بلکه ایشان در جهاد اکبر هم موفق بود و جهاد اصغر او متکی به جهاد اکبر بود، چون انسان تا دل و فکرش را متوجه خدا نکند و خود را تربیت نکند، نمی‌تواند در عرصه‌های جهاد بیرونی اینقدر موفق باشد.

دادگر اضافه کرد: آمریکا و آل‌سعود و خائنینی که در منطقه هستند، حکومت داعش و حدود و ثغور آن‌ را تعریف کرده بودند و رسیدن به ایران در برنامه آن‌ها بوده است؛ برای رسیدن به اهدافشان زمانی القاعده و طالبان و بعد داعش را خودشان بر سر کار آوردند؛ تردیدی نیست اگر طبق برنامه بخواهند پیش بروند نوبت بعدی عربستان است، چون این‌ها دنبال منابع اقتصادی در منطقه هستند؛ ایران مانع جدی برای آنها و محور مقاومت است و احاطه بر این منابع سرشار برای آن‌ها بسیار مهم است و به این دلیل این جنایت‌ها را مرتکب شده و تلاش می‌کنند در مورد ایران هم انجام بدهند، اما ایمان و حضور مردم، استقامت و اعنقاد مردم را می‌بینند و متوجه هستند و خشم انقلابی ملت ایران را هم درک کرده و محبت این مردم را هم در برنامه تشییع پیکر این شهدا خواهند دید؛ این نتیجه مجاهدت و جهاد اکبر و اخلاص این شهیدان است که دل‌ها خود به خود به اشک و غم و سوز می‌افتد.

وی افزود: حضرت علی(ع) می‌فرماید: «کسی که رابطه خود را با خدای خود اصلاح کند، خدا هم رابطه و محبت او را در دل مردم می‌اندازد»؛ اساساً مکتب اسلام رویکردش این است که همه محبوب و دوست داشتنی و خوب باشند، ولی هر کسی به اندازه‌ای که در جهاد درونی موفق باشد، شعاع محبتش را خدای متعال در دل‌ها وسیع می‌کند و این وعده الهی است و تردیدی در آن نیست. امام راحل هم حرف اسلام و منطق اهل‌بیت(ع) را تبلیغ می‌کرد و این‌ها آثار همان مجاهدت‌های درونی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه آرزوی شهادت یکی از آرزوهایی است که هر انسان مجاهدی در فکر و دل خود دارد، اظهار داشت: شهادت آرزوی سردار سلیمانی بود و انسان وقتی به این نقطه برسد، در عین هوشمندی و کیاست و مواجهه درست با آنچه وظایف او است، جان دادن برای خدا برایش سهل است. انسان خودساخته از این ویژگی برخوردار است.

وی با اشاره به بیان رهبر معظم انقلاب در مورد اینکه راه سردار شهید متوقف نخواهد شد، افزود: شورای عالی امنیت ملی دیروز تشکیل جلسه دادند و تصمیم لازم را گرفته‌اند و به‌موقع اقدام خواهد شد و آنان که در ماهواره‌ها و فضای مجازی دارند حرف‌هایی می‌زنند، بدانند ملت ایران ملت شجاعی است و همان طور که در دفاع مقدس نشان داده، این تصمیم قطعا اجرایی و عملیاتی خواهدشد؛ آمریکا بر علیه کسی که در حال مبارزه با تروریست‌های منطقه‌ای بوده اقدام نظامی کرده و با این حال در عراق پایگاه می‌زند و از کشورها برای مبارزه با تروریست دعوت به وفاق می‌کند؛ این‌ها درصدد تحمیق ملت‌های منطقه برآمده‌اند و گمان می‌کنند ملت‌ها نسبت به نقشه‌ها و توظئه‌های آن‌ها مطلع نیستند.

دادگر با اظهار امیدواری گفت: ان‌شاءالله به برکت خون این سردار شهید مجاهد و عارف، منطقه از شر و لوث وجود آمریکا پاک خواهد شد و تردیدی در آن نیست و اتفاقا برای ملت‌های منطقه بسیار خوب خواهد شد و اقدامات دیگری هم که قرار است، یقینا انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: در زمانی امکانات مقاومت در منطقه کم بود، ابزار و توانمندی‌های دانشی، مهندسی، نظامی، فکری، اعتقادی و معرفتی آن پایین و بالا می‌شد، اما امروز جریان مقاومت اسلامی در منطقه به برکت انقلاب اسلامی و به برکت کاری که ملت، امام راحل و مجاهدان در راه خدا در ایران و منطقه انجام دادند و در منطقه منتشر کردند، قوی‌تر از آن است که با حذف سردار سلیمانی تضعیف شود؛ این جریان امروز جریانی عمیق و دقیق و وفادار به راه خودش است و تردیدی نیست که اگر ایران هم این اقدام را نکند که البته اقدام خواهد کرد و در دستور کار هست، ولی جریان مقاومت ضربه مهلکی را به آمریکا و صهیونیسم خواهد زد.

دادگر ادامه داد: خود جریان مقاومت خون‌خواه سردار سلیمانی است و تردیدی در آن وجود ندارد؛ اگر اجازه داده می‌شد، دیروز اتفاقات زیادی می‌افتاد، ولی باید این ضربه هوشمندانه و کاری باشد و مقاومت نباید از سر خشم انقلابی، نیروی انسانی و توانمندی خود را به هدر بدهد. ضربه هوشمندی که به دشمن بفهماند اقدامش چه هزینه سنگینی برایش رقم می‌زند. بسیاری از افراد و جریان‌های مختلف در دنیا نیز در حال محکوم کردن این کار تروریستی هستند. در یک کلام اینها به استیصال رسیده‌اند و بدون شک اقداماتی رقم خواهد خورد که به خواست خدا منجر به فروپاشی آمریکا خواهد شد.

دادگر با قرائت آیه شریفه ۳۰سوره فصلت که می‌فرماید «إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتي كُنتُم توعَدونَ»، اظهار داشت: فرشتگان کسانی را که مخلص، مجاهد، عارف بالله و خدمت‌گزار به بشریت هستند را در آغوش می‌کشند؛ امنیت نعمت خیلی بزرگی است. در فضای ناامنی هیج آرمانی قابل پیگیری و تحقق نیست و عقلانیت جایگاه زیادی ندارد. در امنیت است که خیلی از اتفاقات و دستاوردها حادث می‌شود؛ امنیتی که امروز در کشور هست به برکت خون امثال شهید سلیمانی است و با محوریت فرماندهی این بزرگوار، کشورهای منطقه از لوث وجود تروریست‌های داعش پاک شد و به ایران مصونیت و امنیت بخشید.

وی گفت: تردیدی نیست که این شهید به دست طاغوت اعظم زمان یعنی آمریکا به شهادت رسید و به استقبال «ارجعی الی ربک» رفت. چهل سال امامین انقلاب می‌گویند وضعیت و ماهیت شیطان بزرگ آمریکا این است و به هیچ وجه قابل اعتماد نبوده و نخواهد بود؛ آمریکا دشمن مردم ایران است که حتی واردات دارو را که در عرصه بین‌المللی از موارد بشردوستانه برای ملت‌ها است و کسی نباید در این عرصه وارد شود را تحریم کرده‌است؛ خون این شهید باید خیلی از مسائل را به ما بیاموزد و سِیلی خواهد شد که آمریکا و صهیونیسم جنایتکار را از منطقه پاک می‌کند.

دادگر در پایان به عشق سردار سلیمانی به خاندان عصمت(ع) اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار عشق و علاقه وافری به حضرت زهرا(س) داشت، به‌طوری که در مراسم حسینیه‌ او در کرمان که با حضور رزمندگان و ایثارگران و خانواده شهدا برگزار می‌شد، توسل به حضرت زهرا(س) یکی از زیربنایی‌ترین مبانی عشق او بود؛ از نظر معرفتی و محبت به اهل‌بیت عصمت(ع) و بعد عشق مالامال به سیدالشهدا(ع) و خواهر بزرگوار آن حضرت و پاداش این عشق یعنی شهادت را خداوند متعال به او عطا فرمود. بدن این شهید را پاره‌پاره و تکه‌تکه کردند و این تأسی به سیدالشهدا و اصحاب ایشان است و این مجاهدت مؤمنانه و مخلصانه در این راه است و شاید این نوع شهادت را هم خود ایشان مطالبه کرده‌ است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو