شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٢٤٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام حسنی در نشستی به‌مناسبت شهادت سردار سلیمانی و تحولات در جبهه مقاومت:
مردم مسئولانی می‌خواهند که همچون شهید سلیمانی به فکر مردم، اسلام و محرومان باشند
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: مردم افرادی چون شهید سلیمانی را برای مسئولیت می‌خواهند، مسئولانی که به فکر مردم، اسلام و محرومان باشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در نشستی که به مناسبت شهادت سردار شهید سلیمانی و تحولات در جبهه مقاومت در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: بالاترین درجه انسان رسیدن به شهادت، توحید و لقاءالله است که یک انسان مومن و متدین میتواند به آن برسد و شهید سردار قاسم سلیمانی جانش را با خدا معامله کرد.

وی اضافه کرد: با شهادت سردار قاسم سلیمانی همه مردم ایران عزادار شدند و امروز بهترین الگوی ما امثال شهید سلیمانی هستند.

حسنی اظهار کرد: مردم افرادی چون شهید سردار سلیمانی را برای مسئولیت می‌خواهند، مسئولانی که به فکر مردم، اسلام و محرومان باشند.


حجت‌الاسلام میثم فیاضی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز در این نشست گفت: شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و اندیشه‌اش مدیریت آمریکا را بر هم زد.

وی اضافه کرد: شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی تمام قدرت آمریکا را تحقیر کرد و ایشان مرد صلح خاورمیانه بود.

فیاضی با بیان اینکه محبوبیت حاج قاسم سلیمانی برای یکی دو روز نیست، بلکه از اول انقلاب اسلامی برای دفاع از نظام و انقلاب اسلامی آستین همت بالا زده بود، تصریح کرد: خون شهید سلیمانی هزاران بار بیشتر از حاج قاسم ثمره دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی در مقابل هیمنه آمریکا ایستاده است، اضافه کرد: ترامپ فردی نیست که بتواند در مقابل مکتب کربلا و عاشورا بایستد.

دکتر محمد حسن زاده رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی هم در این مراسم گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی با بودنش و همچنین با شهادتش وحدت آفرین بودند.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی نمونه واقعی یک انسانی بود که همه ایرانیان را دوست داشت و در زندگی خود هیچگاه به هیچ جبهه سیاسی وابستگی نداشت.

حسن زاده با بیان اینکه شهید سلیمانی همه جناح ها را از آن خود می دانست، افزود: جهانیان اصلا تصور هم نمیکردند که شهادت سردار سلیمانی این چنین وحدت آفرین باشد.

دکتر مرتضی ابراهیمی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه آمریکا به دنبال سناریوسازی در منطقه بود، گفت: آمریکا در سناریو دنبال توزیع مسئولیت بود که به دنبال این بود که عراق و کشورهای دیگر منطقه مثل قطر و کویت را در مقابل ایران قرار دهد.


وی با اشاره به اینکه پدیده زور در ادبیات سیاسی آمریکا نهفته است، ادامه داد: آمریکا به دنبال این است که عراق را کشور کاپیتولاسیونی شده کند.

ابراهیمی با بیان اینکه شگردهای آمریکا در کشورهای منطقه طی ۷ سال گذشته آسیب دیده است، اضافه کرد: اگر آمریکا با پاسخ محکم مواجه نمی‌شد، قطعا به دنبال تکرار اشتباهات خود می‌رفت.

دکتر امین نواختی مقدم عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: آمریکا به دنبال تغییر موضع جمهوری اسلامی ایران است تا به منافع خود دست یابد و تا زمانی که جمهوری اسلامی ایران تغییر موضع ندهد، دشمنی آمریکا ادامه خواهد داشت در حالی که این خواب آمریکا تعبیر نخواهد شد.

وی اضافه کرد: آمریکا به دنبال سیاست فشار حداکثری بر ایران است و تشدید فشار و تحریم را ادامه خواهد داد.

نواختی مقدم ادامه داد: بی ثبات سازی محیط امنیت ایران، ناامن سازی محیط داخلی ایران و معتبرسازی ادراک حمله از دیگر سیاستهای آمریکا در منطقه است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو