شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٦٣٣٥٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٥ دی ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام:
از دانشجویان دعوت می‌کنم تا در کمک‌رسانی به مردم سیستان و بلوچستان بشتابند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نوشت: البته دستگاه‌های امدادی در سیستان و بلوچستان حضور دارند، اما با توجه به ابعاد بزرگ واقعه از دانشجویان دانشگاه‌های کشور دعوت می‌کنم تا در کمک‌رسانی، امداد و همیاری به مردم آن منطقه بشتابند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در خصوص سیل سیستان و بلوچستان نوشت: تصاویر و فیلم‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی از سیل در سیستان و بلوچستان واقعا تکان‌دهنده است. سیلی که باعث تخریب ۱۰۰درصدی برخی از خانه‌ها و مسدود شدن جاده‌های روستایی در دو منطقه (منطقه دشتیاری و باهوکلات) شده است.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که میزان بارش در ۴ روز معادل بارش یک سال همان منطقه بوده است. هموطنان ساکن در ۱۳ شهرستان ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوارن، فنوج، کنارک، میرجاوه، نیکشهر و هیرمند دچار مشکلات ناشی از سیل هستند و نیازمند توجه فوری.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: البته دستگاه‌های امدادی و مدیریت بحران در منطقه حضور دارند و فعالیت‌هایی انجام داده‌اند، اما با توجه به ابعاد بزرگ واقعه و همچنین ضعف اطلاع‌رسانی، از دانشجویان دانشگاه‌های کشور دعوت می‌کنم تا در کمک‌رسانی، امداد و همیاری به مردم آن منطقه بشتابند و در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارسال آنها به مناطق سیل‌زده مساعدت کنند.

وی یادداشت خود را با این شعر به پایان برد:

بنی‌آدم اعضای یکدیگرند / که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به‌درد آورَد روزگار /  دگر عضوها را نمانَد قرار
تو کز محنت دیگران بی‌غمی / نشاید که نامت نهند آدمی

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو