شماره خبر :٤٩٢٣٤٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٥
حجت الاسلام شفیعی در گفت وگو با مأوا:
نقش دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی است/ باید لباس کار یه تن کرد و وارد میدان عمل شد
مأوا: امسال را مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گذاری کردند و طبیعا این یک ضرورت است که ایشان براساس رصد نیاز های کشور، این اقدام را انجام می دهند.

حجت الاسلام علی شفیعی مسئول استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در گفتگو با مأوا در تعریف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: امروز باید تعریف اقتصاد مقاومتی را باید یک علم و دانش دانست و مسئله ای ساده نیست که بتوان از آن عبور کرد و نیاز به برنامه ریزی دارد، نیاز به طراحی و مهندسی دارد و اگر براین اساس باشد جامعه دچار رشد و تکامل می شود و در غیر این صورت جامعه دچار نوسان خواهد شد و مشکلات بیشتر و مهم تر می شوند.

مسئول نهاد استانی نهاد رهبری در دانشگاه های خوزستان ادامه داد: بر همین اساس دانشگاه ها چون محل تولید و تحلیل علم است و محل انتشار مباحث علمی، این بحث در آنجا مهم تر می شود و نقش آن ها تاثیرگذارتر از جایگاه های دیگر در کشور خواهد بود و چون نگاه رهبر اننقلاب به دانشگاه و قشردانشگاهی نگاهی مثبت و آینده نگر است پس نقش آنان نیز در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی تر خواهد بود.

وی در رابطه با بستر سازی اقتصاد مقاومتی توسط دستگاه های اجرایی در حوزه دانشگاه همچون وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه ها نیز افزود: وقتی که ولی فقیه نام و شعاری را برای سال انتخاب می کنند تمام دستگاه ها آن را تکلیف همگانی و وظیفه خود باید بدانند که باید برای دستیابی به آن تمام تلاش خود را انجام دهند و بخش مربوط به خود را شناسایی کنند و هرکدام براساس دستورالعمل های موجود اقدام موثر را صورت دهند.

مسئول استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های خوزستان در ادامه تاکید کرد: باید تمام وزارتخانه های دولت و بخش های خصوصی موانع رسیدن به اقتصادمقاومتی را از سرراه بردارند و در این راه فقط به شعار تکیه نکنند و وارد میدان شوند و عمل کنند.

حجت الاسلام شفیعی گفت: در همه جا تفریط و افراط مضر و تخریب کننده است و بنده آن را مردود اعلام می کنم چرا که برای دستیابی به اقتصادی که تحریم، رکود و دیگر عوامل کاهنده شتاب آن، نتوانند به آن ضربه ای وارد کنند؛ باید هم همایش، جشنواره، گنگره و جلسه گرفت و هم لباس کار بر تن کرد و وارد میدان عمل شود و هم با بازنگری مهندسی در تولید و تحلیل تمام موضوعات مختلف بتوان به آن رسید.

وی در پایان عنوان کرد برای تحقق فرامایشات رهبر معظم انقلاب خصوصا تحقق اقدام مقاومتی باید یک حرکت منظومه ای انجام داد و حرکت منظومه ای به این معناست که همه وظایف خود را انجام دهند و حرکت هماهنگی را رخ دهند تا بتوان رشد آن را به وضوح دید و تشویق شد برای ادامه آن تلاش کرد.

انتهای پیام/

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو