شماره خبر :٤٩٣٦٢٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٥
درسنامه آموزشي معارف مهدوي از سوی مركز آموزش مجازي دانشگاهيان منتشر شد
مأوا: مرتضي فاضلي مدير آموزشهاي فرهنگي سياسي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها اعلام كرد: درسنامه آموزشي «معارف مهدوي» به همت مركز آموزش مجازي دانشگاهيان و با مشارکت مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم منتشر شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، فاضلي گفت: از آنجا که طرح مباحث مرتبط با مهدویت یکی از بایسته‌های اصلی و مهم جامعه دینی و انقلابی ماست و با توجه به اشارات فراوانی که در روايات و ادعيه مکتب تشیع و همچنین معارف برادران اهل سنت  به شناخت صحيح از امام زمان علیه‌السلام شده است، مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان کوشیده است با طرح مباحث مهدوی به شناخت هر چه بیشتر دانشجویان، استادان و آحاد مردم کمک کند.

مرتضی فاضلی با اشاره به حدیث «من مات و لم يعرف امام زمانه، مات ميته جاهليه » که معرفت امام عصر، شرط معرفت اسلامی است و اگر كسى بدون شناخت امام از دنيا برود، گويا از اسلام واقعى بى‏بهره مانده است افزود: ‌از آنجا که شناخت، زمینه ساز اعتقاد و در نتیجه عمل و تعهد می‌گردد فلذا سعی شده تا در این درس با هدف تعمیق باورها و اعتقادات دانش‌پژوهان در یک سیر منطقی و هدفمند معرفت به امام عصر(عج) و پیامد آن انتظار عالمانه در مسیر نهضت مهدوی حاصل گردد.

وي در اين گفتگو به عناوين و سرفصلهاي درس «معارف مهدوي» اشاره كرد و گفت: اين درس در پانزده جلسه آموزشي تدوين شده كه ضرورت طرح مباحث مهدويت و كليات امامت، امام مهدي(عج) در يك نگاه، دوران اختفا و پنهان زيستن حضرت، امام مهدي(عج) در آيينه قرآن و روايات، امام(عج) در نگاه اهل سنت، غيبت امام زمان(عج)، انتظار، شرايط و علائم ظهور، ظهور و اهداف حكومت جهاني، برنامه‌هاي حكومت جهاني، دستاوردها، قلمرو و مدت حكومت مهدوي، رجعت و آسيب‌شناسي مباحث مهدويت به ترتيب عناوين جلسات يكم تا پانزدهم اين درسنامه را شامل مي‌شود.

مدير آموزشهاي فرهنگي سياسي نهاد افزود: در این درس از حضور استادانی همچون حجج اسلام آقایان حائری، یوسفیان، سلیمیان وکارگر استفاده شده است.

وي همچنين اظهار داشت: شرکت کنندگانی که این درس را با موفقیت به اتمام برسانند گواهي آموزش پايان دوره از سوي مركز آموزش مجازي دانشگاهيان اعطا خواهد شد.

لازم به ذکر است  مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از 250 هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه عضو شده‌اند. کاربران با مراجعه به این سایت می‎توانند دروس مهارتی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی را بگذرانند.

جهت ثبت نام و بهره‌مندی از این درس به آدرس Ec.nahad.ir مراجعه کنید.

انتهای پیام/

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو