شماره خبر :٥١٣٨٤٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥
اولین همایش کارگزاران عتبات دانشگاهیان به میزبانی مازندران برگزار شد
مأوا: در اولین جلسه که نشست هم اندیشی روحانیون بود؛ حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن ارائه گزارشی از پانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان به تشریح شانزدهمین دوره ثبت نام و اعزام دانشگاهیان به عتبات و برنامه های این دوره پرداختند و از روحانیون کاروان ها خواستند تا موارد پیشنهادی و یا انتقادات خود را در خصوص مفیدتر و جذاب تر شدن این برنامه ها ارائه دهند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)،نشست هم انديشي روحانيون و مدیران عتبات دانشگاهيان استان هاي مازندران، گلستان و گيلان به میزبانی استان مازندران صبح امروز در شهر ساری برگزار شد.

در اولین جلسه که نشست هم اندیشی روحانیون بود؛ حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن ارائه گزارشی از پانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان به تشریح شانزدهمین دوره ثبت نام و اعزام دانشگاهیان به عتبات و برنامه های این دوره پرداختند و از روحانیون کاروان ها خواستند تا موارد پیشنهادی و یا انتقادات خود را در خصوص مفیدتر و جذاب تر شدن این برنامه ها ارائه دهند.

روحانيون کاروان های دانشگاهی نیز بر بيشتر شدن مباحث نجف شناسي و امام شناسي در نجف،استفاده از رسانه هاي نوظهور،ضرورت بهره برداری از فرصت محدود سفر در ایجاد ارتباط با زائرین دانشگاهی، برنامه ريزي براي استفاده از قرآن و نهج البلاغه در طول سفر، الزام به شركت در جلسات قبل سفر، توزيع مناسب و به موقع محصولات فرهنگي و ... تاکید کردند.

در جلسه دیگری که صبح امروز همزمان با جلسه اول برگزار شد، مدیران کاروان های دانشگاهی استان هاي مازندران، گلستان و گيلان حضور به هم رساندند و بعد از شنیدن گزارش رئیس و معاونین ستاد،نقطه نظرات خود را در خصوص اعزام دانشگاهیان به عتبات مطرح نمودند.

گفتنی است، این همایش، اولین همایش منطقه ای در شانزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان بود که با استقبال مسئولین کاروان ها مواجه شد. دومین همایش منطقه ای با حضور استان های فارس،بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد به میزبانی استان فارس صبح روز پنج شنبه۹۵/۱۰/۲۳ با حضور مسئولین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در تالار شهید چمران دانشگاه شیراز برگزار می گردد.

انتهای پیام/

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو