شماره خبر :٥٣٦٣٧٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦
 
در قالب اردوی فرهنگی-آموزشی برگزار شد:
کارگاه " پاسخ به شبهات اعتقادی" ویژه اعضای طرح توانمندسازی فرهنگی دانشجویان
کارگاه " پاسخ به شبهات اعتقادی" ویژه‌ی دانشجویان عضو طرح توانمندسازی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،روز گذشته در قالب اردوی فرهنگی-آموزشی در محل اردوگاه دشت بهشت شاندیز برگزار شد.

 در این کارگاه آموزشی حجت الاسلام ابراهیمی آبشور کارشناس مسائل دینی در مقدمه ای به نقش باورهای دینی در رسیدن انسان به زندگی سالم و هدفمند اشاره و تاکید کرد: برای تثبیت این باورها و رفع شبهات احتمالی لازم است در گام اول " تفکر" و "تحقیق" به عنوان دو ابزار مهم بکار گرفته شود و در صورت باقی ماندن شبهات، منحصراً به نظر افراد متخصص در حوزه‌ی دین مراجعه شود؛ زیرا رجوع به نظرات غیر تخصصی می تواند به  شبهات ذهنی فرد دامن زده و در مواردی او را از دین منصرف کند.

وی عملکرد گروه های افراطی و خشونت طلبی همچون داعش در جهان امروز را نتیجه عدم تفکر و تحقیق در دین دانست و گفت: آنچه در رفتار این گروه ها مشاهده می شود برآمده از القائات و خوراک های فکری ضد دینی است که با هدف تخریب چهره اسلام به آنان دیکته می شود و حال آنکه حقیقت وجودی این دین، بر انسان دوستی و پرهیز از خشونت استوار است و آن کس که درباره اسلام مطالعه و تحقیق کند به این حقیقت خواهد رسید...

در ادامه این کارگاه آموزشی، حجت الاسلام ابراهیمی آبشور به طرح یک مساله دینی و شبهات مرتبط با آن پرداخت و از دانشجویان خواست پس از مشورت با یکدیگر، پاسخ های خود را ارائه کنند.

در بخش دوم این کارگاه نیز به سوالات و شبهات اعتقادی دانشجویان پاسخ گفته شد.

گفتنی است که برگزاری نماز جماعت و اجرای مسابقات ورزشی از دیگر برنامه های این اردوی آموزشی- فرهنگی بود.

 

انتهای پیام/

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو