يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٦٤١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٣ مهر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام شریفانی:
وظیفه دفاتر نهاد نمایندگی رهبری تبیین و تفسیر اخلاق به مخاطبان جوان است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وظیفه دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، تبیین و تفسیر اخلاق یا همان روح و مغز دین به مخاطبان جوان دانشگاه است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای پردیس و دماوند در این جلسه درباره ضرورت و فلسفه وجود دفتر نهاد در دانشگاه‌ها بیان کرد: احکام و اعتقادات به‌عنوان پوسته و ظاهر دین و اخلاق به‌عنوان مغز و روح و باطن دین محسوب می‌شود و وظیفه دفتر نهاد، تبیین و تفسیر اخلاق یا همان روح و مغز دین به مخاطبان جوان دانشگاه است.

حجت‌الاسلام محمد شریفانی افزود: اینکه امام راحل چند دهه قبل لزوم وحدت حوزه و دانشگاه را به استادان دانشگاه و عالمان حوزوی گوشزد کردند، نشان‌دهنده درک عمیق ایشان از آینده بوده که امروزه ما شاهد اهمیت این امر مهم در جامعه هستیم.

وی با بیان نقش مشاوره‌ای دفتر نهاد در دانشگاه‌ها اظهار کرد: امروزه با وجود پیشرفت غیرقابل انکار علم در حوزه‌های مختلف شاهد نیاز مبرم علوم مختلف آکادمیک به دین هستیم، به‌طوری که هر چه‌قدر این پیشرفت و ترقی بیشتر می‌شود، نیاز به دین و باورهای دینی بین دانشمندان حوزه‌های مختلف هم بیشتر احساس می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: امروزه خوشبختانه دفتر نهاد توانسته رویکرد جدیدی در دروس معارف و حتی فرهنگ ایجاد کند که مایه افتخار است، اما همیشه دست یاری به سوی استادان فرهیخته و متعهد و متخصص دینی و فرهنگی دراز می‌کند.

حجت‌الاسلام علیرضا رجالی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران نیز با تشکر از مسئولان مربوطه به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تشکیل دفاتر نهاد در واحدهای پردیس و دماوند، این امر را از ضروریات دانشگاه‌ها دانست و گفت: دفاتر نهاد در دانشگاه‌های مختلف طوری رفتار کرده‌اند که باری از دوش دانشگاه برداشته‌ شود.

در ادامه حجت‌الاسلام خانی مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد پردیس و دماوند اظهار کرد: سرنوشت یک ملت را دانشگاه تعیین می‌کند و این مسئله که جوانان و دانشجویان به‌عنوان مهم‌ترین مخاطبان ما در این عرصه همان آینده‌سازان جامعه خواهند بود، اهمیت فوق‌العاده این سنگر حیاتی و مهم را نشان می‌دهد.

این مراسم با اهدای حکم انتصاب حجت‌الاسلام خانی به عنوان سرپرست معاونت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد پردیس و دماوند به پایان رسید.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو