يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٨٩٦٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨
 
با حضور مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد:
افتتاح دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس
با حضور مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس افتتاح شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیین افتتاح دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های غرب استان تهران با حضور عبدالله قاسمی پیربلوطی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت، حجت‌الاسلام علیرضا رجالی تهرانی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام علی اصغر منصوری سرپرست معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت و جمعی از مسئولان دانشگاهی در واحد شهرقدس برگزار شد.

قاسمی پیربلوطی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت در این مراسم گفت: نهاد رهبری به عنوان یک مشاور بسیار امین و فاضل در کنار مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند کمک شایانی به تعلیم و تربیت که رسالت اصلی دانشگاه است، داشته باشد.

وی افزود: قطعاً با وجود نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، شاهد تربیت نیرو‌های ارزشی و حرکت به سمت ایجاد تمدن جهانی اسلامی خواهیم بود.

دانشگاه منشا و مبدا تحول و تمدن اسلامی است
حجت الاسلام جوکار نیز در این مراسم گفت: یکی از مهمترین ظرفیت‌های موجود در شهر قدس، دانشگاه آزاد اسلامی است که با داشتن حدود ۲۵ هزار دانشجو در غرب استان تهران ظرفیت عظیمی را به وجود می‌آورد که استقرار و فعالیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برای تمدن سازی اسلامی و تربیت نیرو برای ظهور حضرت، ولی عصر (عج) ضروری است.

وی افزود: مسئول نهاد باید فردی جهادی، با نشاط، ولایی و با انگیزه انقلابی و دارای طرح و برنامه باشد تا با شناخت ظرفیت‌ها و چالش‌ها بتواند به اهداف خود دست یابد.

حجت الاسلام جوکار با بیان اینکه دانشگاه محل تربیت مدیران اسلامی است، اظهار داشت: دانشگاه فقط مرکز رفت و آمد به کلاس نیست، چرا که هدف از دانشگاه زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی است. برای این رسالت بزرگ با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: حضور اثرگذار دانشگاه در شهرستان و در کنار مسئولان و مجموعه شهرستان باید پررونق‌تر شود. دانشگاه رکن اصلی فرهنگ، تعلیم و تربیت در جامعه و منشاء و مبدا ایجاد تحول و تمدن اسلامی است.

حجت‌الاسلام رجالی تهرانی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران همچنین در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی مزایای بسیاری در کشور ایجاد کرد و بر پایه مردم صورت گرفت و امام راحل وآیت الله خامنه‌ای با رهبری خود برکت بزرگی از سوی خدای متعال بر ما عطا کردند.

وی افزود: حمایت و توانمندسازی نیرو‌های ارزشی دانشگاه دارای اهمیت است و تألیف اندیشه دینی مورد تأکید رهبری است که در قالب‌های مختلف از جمله هم اندیشی استادان، کلاس‌های دانش افزایی و کرسی‌های آزاد اندیشی صورت می‌گیرد که با پیگیری نهاد در مسیر مطلوبی قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام رجالی ادامه داد: توسعه فرهنگ اقامه نماز، تعظیم شعائر دینی و مسجد محوری از دیگر برنامه‌های نهاد است که با تعامل استادان و دانشجویان انجام خواهد شد. برای برنامه ریزی‌ها باید ابتدا مسائل فرهنگی و دینی را رصد کرد و با نیاز سنجی‌ها و شناسایی چالش‌ها از فرصت‌ها و نقاط قوت موجود بهره برد. اساتید معارف ظرفیت بسیار مؤثر در نهاد دارند و با نقش تربیتی که بر دانشجویان دارند، می‌توانند کمک بزرگی داشته باشند.

وی تصریح کرد: دفتر نهاد کمکی برای دانشگاه‌هاست و تعامل مناسب، معنوی و عاطفی با دانشگاه دارد و در حوزه‌های مختلف بسیار اثر گذار بوده و تأسیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد قدس منشا برکات در دانشگاه و شهرستان خواهد بود و تلاش نهاد بر کاهش تصدی گری است و قرار است فعالیت‌ها بیشتر با پشتوانه‌های دانشجویی انجام شود و ظرفیت فعالیت‌های دانشجویان بالا رود تا مسائل دانشگاه با کمک دانشجویان رفع شود.

دفتر نهاد نمایندگی رهبری حلقه وصل حوزه و دانشگاه است
حجت الاسلام منصوری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های شهرقدس، ملارد و صفادشت نیز در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی موجود زنده‌ای است که به برکت مجاهدت شهدا، ایثارگران و رزمندگان در حرکت رو به جلو و پیشرفت است و مشکلات و موانع مانع رشد آن نمی‌شود.

حجت الاسلام منصوری ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های غرب استان به نوعی برند علمی و نیروی انسانی است و در مقیاس جهانی می‌توان در این دانشگاه برنامه ریزی کرد.

وی گفت: بیانیه گام دوم، آینده انقلاب و نظام را بر ما ترسیم کرده و رهبری با تشریح این بیانیه و در دیدار با دانشجویان نگاه امیدوارانه‌ای دارند. ظرفیت بزرگ موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس باید به فعلیت برسد.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های غرب استان تهران در تشریح اولویت‌های کاری نهاد با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: شناخت آسیب‌های اجتماعی، لزوم رشد و غنی سازی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه، تربیت جوانان پاکدامن و دلبسته به کشور، متعهد، انقلابی، مستعد برای خدمت به مردم و دغدغه‌مند برای رشد و تعالی جمهوری اسلامی برای دهه‌های آینده از مهمترین برنامه‌های نهاد است تا پرچم انقلاب را به صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله العظم برسانیم.

در پایان این مراسم حجت الاسلام علی اصغر منصوری به عنوان سرپرست معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس و مراکز ملارد و صفادشت منصوب شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو