شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٥٩٤٣٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨
 
حجت‌الاسلام تقوی در همایش نقش اربعین در احیای نهضت امام حسین(ع):
جریان اربعین جلوه‌ای از جامعه مهدوی است
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: گذشت، ایثار، ازدیاد مهربانی‌ها، انفاق، از خود گذشتگی و فقرزدایی از جمله ویژگی‌های جامعه مهدوی است که گوشه‌هایی از آن در جامعه حسینی به‌خصوص در ایام اربعین مشهود است و در واقع می‌توان گفت اربعین، جلوه کوچکی از جامعه مهدوی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همایش نقش اربعین در احیای نهضت امام حسین(ع) در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی با حضور حجت‌الاسلام تقوی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در این مراسم به تبیین فلسفه عزاداری در ایام محرم و صفر برای اهل بیت(ع) به‌خصوص سید و سالار شهیدان پرداخت و گفت: محرم و صفر در تاریخ اسلام به هم گره خورده‌اند، به‌طوری که زنده نگه داشتن این ایام منجر به خنثی شدن تمامی توطئه‌ها بر علیه اسلام در همه دوران‌ها شده است.

تقوی در ادامه سخنان خود به تشریح ویژگی‌های جامعه مهدوی پرداخت و گفت: گذشت، ایثار، ازدیاد مهربانی‌ها، انفاق، از خود گذشتگی و فقرزدایی از جمله ویژگی‌های جامعه مهدوی است که گوشه‌هایی از آن در جامعه حسینی به‌خصوص در ایام اربعین مشهود است و در واقع می‌توان گفت اربعین، جلوه کوچکی از جامعه مهدوی است.


معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در ادامه سخنان خود به تبیین بُعد سیاسی جریان اربعین پرداخت و گفت: اربعین در واقع بزرگترین و بی‌حاشیه‌ترین میتینگ سیاسی در جهان است که در آن علاوه بر اینکه از سلاح خبری نیست، بلکه اوج اتحاد و همدلی مسلمانان نیز به تصویر کشیده می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش این است که نسبت به معارف حسینی قدمی برداریم، گفت: دانشگاه و حوزه باید هدف از شهادت امام حسین(ع) را در جامعه تبیین کند.

وی با بیان اینکه اساتید و عالمان وظیفه دارند شعور حسینی را در میان مردم ایجاد کرده و فرهنگ حسینی را در جامعه راه‌اندازی کنند، گفت: امروز پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلا بهترین تبلیغ برای معرفی ظهور امام عصر(عج) است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو