شماره خبر :٢٤٥١٩١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٢
 
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌وصنعت:
کوچک‌ترین تسامح و تساهل در آستانه انتخابات در حوزه فرهنگی صدا و سیما پذیرفتنی نیست
بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌وصنعت با انتشار بیانیه‌ای، ضمن درخواست از رئیس سازمان صداوسیما برای حضور در دانشگاه‌ها، به بیان ایراداتی از عملکرد این سازمان پرداخت.
کوچک‌ترین تسامح و تساهل در آستانه انتخابات در حوزه فرهنگی صدا و سیما پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌ و صنعت با انتشار بیانیه‌ای، ضمن درخواست از رئیس سازمان صداوسیما برای حضور در دانشگاه‌ها، به بیان ایراداتی از عملکرد صدا‌وسیما پرداخت.

این تشکل دانشجویی در ابتدای بیانیه خود با مخاطب قرار دادن رئیس صدا‌وسیما آورد: پیرو درخواست‌های پیاپی دانشجویان دانشگاه‌های مختلف از شما و امتناع چندین و چندباره شما از حضور در جمع دانشجویان و بعد از تاکید مقام معظم رهبری برای این امر شما تنها در جلسه‌ای در دانشگاه شریف در ایام تابستان حضور یافتید و بعد از پاسخگویی ضعیف، اتفاقات جلسه طوری در رسانه‌ها منتشر شد تا از باب رفع تکلیف رزومه دیگری به فعالیت‌های خود بیافزایید.

در ادامه این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در زمستان سال گذشته چندین بار تقاضای حضور شما در دانشگاه را داشت که علی رغم قول قطعی شما برای حضور در این دانشگاه، در هر تماس با شما و مسئول دفترتان با بهانه‌های واهی برای شانه خالی کردن از پاسخگویی مواجه شد. بهانه هایی مانند اختلافات پیش آمده میان قوا و به صلاح نبودن حضورتان در دانشگاه که باید برای اطلاعتان بگوییم جریان عظیم انقلاب سی و چند سال است که در تلاطم‌های سهمگین در حال حرکت بی‌وقفه است و در شرایطی که مردم آن، پایدار و مقاوم ایستاده‌‌اند، مسئولین آن نیز نباید حوادث گوناگونی را که برای آن رخ می‌دهد بهانه‌ای برای عدم پاسخگویی قرار دهند.

بسیج دانشجویی دانشگاه علم وصنعت در بیانیه خود آورد: در شرایطی که مانند سی و چند سال گذشته در جنگ بوده‌ایم و البته اکنون نیز در دفاع مقدسی دیگر قرار داریم، در شرایطی که قلع و قمع فرهنگ جوانان و خانواده‌ها را در کنار تقدیر و الگوسازی از بازیگران ضعیف و خوانندگان و مجریان و افراد کم ارزش و بی‌سواد و جدا مانده از جامعه مقاوم ایران، با وجود خون دل خوردن جبهه فرهنگی انقلاب می‌بینیم؛ یاد جبهه‌های جنگ 8 ساله می‌افتیم که جوانان مبارز واقعی کشور به صف سپاهیان کفر می‌تاختند و همچون جوانان امروز جانباز و شهید می‌شدند و عده‌ای قلیل و جدا مانده از جامعه، که همان الگوهای موهومی‌اند برای تحصیل و خوش‌گذرانی به خارج از کشور فرار می‌کردند.

این بیانیه با اشاره به لزوم ریسک‌پذیر بودن مسئولان در استفاده از جوانان آورد: در همان جنگ بود که فرماندهان جوان و بیست و چند ساله‌ای چون باقری و متوسلیان و شهبازی و وزوایی و بقیه با نیروی ایمان،جوانی، جسارت، شجاعت و توکل خود بزرگ‌ترین فتوحات آشکار آن جنگ را رقم زدند. اکنون این قدرت ریسک‌پذیری و استفاده از جوانان، چرا به فراموشی و گرداب چنبره‌زدن مدیران نسل اول بر مناصب، سپرده شده است و به جای آن مدیرانی در مجموعه شما می‌بینیم که قبیله‌گرایی و محافظه کاریشان خون به دل ما کرده است. چند سالی از ریاست شما بر این سازمان می گذرد و ما به طرق مختلف این موضوع را به شما و معاونانتان گوشزد کردیم اما هر بار شما گفتید که در صدد وارد کردن نیروهای جوان و انقلابی و از دل مردم به مجموعه بسته مدیریتی خود هستید و هر بار درصدد بودید. تا کی درصدد خواهید ماند؟

این تشکل دانشجویی در ادامه بیانیه خود آورد: گرایش به تکنوکراسی در برهه‌ای که الگویِ پایبندی به آرمان‌گرایی بر پایه گفتمان انقلاب، امتحان خود را به خوبی پس داده قطعا به خطا می‌رود. مردم مشکلی ندارند تا برنامه‌های سازمان دچار ضعف فنی و نور و تصویربرداری و صحنه و غیره باشند اما محتوای صحیح در آن مشاهده شود. در معدود مواردی که سعی در ورود محتوای واقعی انقلاب اسلامی به برنامه‌های صدا و سیما را داشته‌اید به افزودن ظواهر اسلامی به برنامه‌ها بسنده شده است و از امتزاج برنامه‌ها با معنا و محتوای اصیل انقلاب خبری نیست. الگوسازی از شخصیت‌های بی‌محتوا و الگوسازی کلیشه‌ای از الگوهای اصیل ایران و اسلام، ویژگی بارز برنامه‌های کنونی سیماست و در پایانِ هر برنامه تقدیر های فراوان و بی‌مورد از افرادی که برنامه‌های‌شان برای انقلاب و صاحبان آن، که مردم هستند ذره‌ای ارزش ندارد مشاهده می‌شود.

بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌وصنعت با اشاره به اینکه ایراد برنامه‌سازی صدا‌وسیما باعث روی آوری مردم به ماهواره‌ است، خاطرنشان کرد: ای کاش برنامه‌هایی مانند راز، ققنوس، سری قبلی دیروز امروز فردا، سریال پایتخت که اخیرا نمایش داده شد و چند مورد معدود دیگر ساخته نمی‌شد تا ما متوجه نمی‌شدیم که ایراد از عده‌ای نیست که رو به ماهواره می‌برند و ایراد از برنامه‌سازی سیماست. کما اینکه حتی بینندگان ماهواره هم به این برنامه‌ها روی خوش نشان داده‌اند و این نشان‌دهنده آن است که بی‌علاقگی مردم به مفاهیم اسلام و انقلاب خیالی خام است و قصور از ما بوده است.

این تشکل ادامه داد: جدیدترین دستاورد صدا و سیما هم فرصت مغتنم و ارزشمند تعطیلات نوروز امسال بود که تنها با بسنده کردن به سرگرم کردن مردم که در این راه نیز سطحی عمل شد این فرصت سوخت حال آنکه شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی ساعت‌ها برای مخاطب ایرانی خود از همه اقشار برنامه‌ریزی عمیق و دراز مدت کرده بود و از آن بهره بردند.

همچنین در این بیانیه تصریح شد: در زمانه‌ای که اعتماد کامل به برخی مسئولین نمی‌توان داشت و تنها دل به رهبری و مردم سپرده‌ایم، مسئولین باید کاملا زیر ذره‌بین و پاسخگو باشند و بدانید اگر بخواهید به نقاط قوت معدود خود که البته در شما وجود دارد، تکیه کنید به خطا رفته‌اید.

بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌وصنعت در پایان بیانیه خود خاطرنشان کرد:  در شرایط فرهنگی کنونی کشور که تحت شدیدترین تهاجمات فرهنگی دشمن قرار دارد و هر بار فاز جدیدی در حمله به عفاف و حیای جوانان آغاز می‌شود و در آستانه انتخابات، کوچک‌ترین تسامح و تساهل در حوزه فرهنگی صدا و سیما را از شما نخواهیم پذیرفت و اگر به فضای باز سیاسی و واقع‌نگری فرهنگی معتقدید، نه در آستانه انتخابات بلکه در طول تمامی سال‌ها معتقد باشید.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو