شماره خبر :٣٤٨٧٣٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٧ اسفند ١٣٩٢
 
جعفری در نشست "دانشجو و مطالبات رهبری":
برخی‌ها در کشور به دنبال تفسیر رحمانی از نظام سلطه هستند/نگاه ما به سلطه‌گران «اشداء علی‌الکفار» است
مأوا: دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه برخی‌ها در کشور به دنبال تفسیر رحمانی از نظام سلطه هستند، گفت: ما سلطه‌گران و دولت‌های تأسی‌کننده از نظام سلطه را «اشداء علی‌الکفار» تعبیر می‌کنیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها (مأوا)،  مسئولان تشکل های دانشجویی با حضور در نشست "دانشجو و مطالبات رهبری" ضمن تشکر و قدردانی از رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در خصوص پیام اخیرشان به تشکل های دانشجویی، به بررسی این پیام پرداخته و آمادگی خود را برای انجام فرامین ایشان اعلام کردند.   

فرشید جعفری دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در این نشست که در خبرگزاری فارس برگزار شد، اظهار داشت: باید پیام مقام معظم رهبری را خط به خط بررسی کنیم که مقام معظم رهبری چه فرموده‌اند و فرموده‌های ایشان را در دستور کار خود قرار دهیم.

* پیام و فرموده‌های رهبری مقطعی نیست

وی ادامه داد: می‌توان پیام مقام معظم رهبری به تشکل‌های دانشجویی همچون منشور پنج ماده‌ای دانست که تا یک دهه بتواند تشکل‌های دانشجویی را راهبری کند و یا به عبارتی دیگر باید پیام مقام معظم رهبری را به عنوان یک راه و مسیر تلقی کنیم نه اینکه پیام و فرموده‌های رهبری را مقطعی ببینیم.

دبیر جنبش عدالتخواهی دانشجویی با بیان اینکه پیام مقام معظم رهبری به تشکل‌های دانشجویی پرمحتوا و غنی از مسائل معرفتی، اخلاقی، سیاسی و تشکیلاتی و نگاه به آینده بود، اظهار کرد: روح پیام مقام معظم رهبری به تشکل‌های دانشجویی اخلاق‌محوری، تهذیب نفس و رعایت مسائل است.

جعفری اضافه کرد: باید به تهذیب نفس و مسائل اخلاقی به شدت توجه شود و ما نیز این موضوع را در سطح اتحادیه‌ها در تهران اجرایی خواهیم کرد.

وی به جمله‌ای از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جنگ نرم و استقامت مالک‌اشتر وار اشاره و تصریح کرد: خیلی‌ها در فتنه 88 فضای سیاسی و اجتماعی ما را تبیین کردند، بنابراین ما باید در راه بصیرت‌افزایی و رفع مشکلات کشور خسته نشویم و در این راه مجاهد‌گونه عمل کنیم.

دبیر جنبش عدالتخواهی دانشجویی درخصوص نظام سلطه نیز گفت: امروز در فضای فعلی کشور برخی‌ها به دنبال تعبیر تفسیر رحمانی برای نظام سلطه هستند در حالی که ما نظام سلطه و دولت‌های تاسی‌کننده از آنان را «اشداء علی‌الکفار» می‌دانیم بنابراین باید بغض و کینه انقلابی را حفظ کنیم و برای همین نیز برنامه‌هایی خواهیم داشت.

* برخی‌ها در کشور به دنبال تفسیر رحمانی از نظام سلطه هستند

وی به افق‌های پیش روی جوانان و نگاه رو به جلوی انقلاب که مقام معظم رهبری در پیام خود به تشکل‌های دانشجویی بر آن تاکید داشته‌اند اشاره و اظهار کرد: برخی‌ها می‌خواهند یأس و ناامیدی را در بین جوانان ما رواج دهند اما باید بدانند نگاه جوانان ما به انقلاب رو به جلو است.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه برخی از مطالبات رهبر معظم انقلاب همچنان دارای امضای سفید هستند، گفت: هنوز بحث کرسی‌های آزاداندیشی محقق نشده است و همین امر در بسیاری از حوزه‌ها مثلا فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز صدق می‌کند.

جعفری با بیان اینکه جریان دانشجویی نسبت به برخی مسائل در شرایط فعلی بی‌تفاوت بوده است، گفت: بحث عدالتخواهی مجددا باید مد نظر باشد چرا که همانطور که گفتند بعد از 31 سال از انقلاب اسلامی فقر و عدم امکانات وجود دارد بنابراین باید جریان دانشجویی به دنبال تحقق این مطالبات باشد و این امر نیز به جناح چپ و راست نیز برنمی‌گردد.

وی ادامه داد: اگر واقعا فکر می‌کنند این جریان دانشجویی مظلوم واقع شده است بگذارند مسیر خود را ادامه دهد، چرا که امروز فضای مسموم به وجود آمده که جریان دانشجویی هویت خود را فراموش کرده است.

دبیر جنبش عدالتخواهی دانشجویی بر این اعتقاد است که جریان دانشجویی امروز درگیر فضاهای سیاسی شده است و باید به مطالبه‌گری و برنامه‌ریزی برای مطالبات خود برگردد.

جعفری «تخصص» را نیز یکی از موارد مغفول مانده در جریان دانشجویی برشمرد و گفت: جریان دانشجویی پس از این همه مدت باید آنقدر قدرتمند شده باشد که بر مسائل و مشکلات به طور تخصصی ورود یابد.

وی مجددا به بحث نظام سلطه اشاره کرد و گفت: ما باید امروز وحدت و همبستگی ملی و همچنین معیشت مردم را تقویت و سامان بدهیم چرا که امروز باعث شرمساری است که سبد کالا و کشته شدن 2 تا 3 نفر به خاطر این طرح سبب دستمایه قرار گرفتن رسانه‌های بیگانه می‌شود.

دبیر جنبش عدالتخواهی دانشجویی تأکید کرد: خدمت به مردم وظیفه تک‌تک ما و اولویت تمام گروه‌های سیاسی است.

جعفری با بیان اینکه عده‌ای درصدد فراموشی تاریخی کودتای 28 مرداد، 8 سال جنگ تحمیلی، حادثه طبس و ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان توسط نظام سلطه هستند، گفت: ما با هیچ دوستی مشکلی نداریم اما همچنان با ماهیت نظام سلطه دچار مشکل هستیم.

وی ادامه داد: نظام سلطه همچنان به دنبال ماجراجویی در جغرافیای جمهوری اسلامی ایران و همچنین به دنبال ایجاد خاورمیانه جدید است چرا که امروز از کوچکترین مشکلات ما بزرگترین بهره‌برداری‌ها را می‌کنند.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو