شماره خبر :٤٩٣٥٥٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٥
نوزدهین دوره ازدواج دانشجویی دانشجویان دانشگاه پیام نور استان مازندران
کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی برگزار شد
مأوا: نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی در قالب کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی باشرکت یکصد زوج دانشجو دانشگاه پیام نور استان مازندران روز دوشنبه 27 اردیبهشت در دانشگاه پیام نور مرکز بابل برگزار گردید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت الاسلام سید حسین حسینی کارنامی با بیان خیر مقدم به دانشجویان و همچنین تقدیر و تشکر از مسئولان دانشگاه پیام نور استان علی الخصوص دکتر دیوسالار رییس دانشگاه پیام نور مازندران و دکتر باقری رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بابل از بابت میزبانی، به تشریح برنامه های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در زمینه امر مهم ازدواج پرداخته و به گوشه ای از این اهداف اشاره نمودند.

وی به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شیوه های برخورد با مشکلات و سختی های موجود در زندگی به زوج های جوان اشاره نمودند و درادامه  مزدوجین جوان را به خواندن کتاب "بروید با هم بسازید"  ترغیب و تشویق نمودند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  پیام نور مازندران برگزاری این کارگاه را در راستای ادامه کارگاههای مهارت های زندگی که در مشهد مقدس برگزار گردیده بود دانسته و تاکید کرد: پس از هدیه  مقام معظم رهبری که زیارت زوجهای جوان دانشجو به مشهد مقدس و حضور در کارگاههایی باسطح بالا بوده است نهاد رهبری دانشگاه پیام نور در نظر دارد کارگاه هایی را به شکل مستمر در مراکز و واحدهای دانشگاهی خود با همین موضوع با حضور اساتید مجرب بومی برگزار نماید.

*ازدواج، سبب مسؤولیت‌پذیری انسان نسبت به خود و دیگران می‌شود

دکتر اسدالله دیوسالاربا اشاره به فواید ازدواج، اظهار کرد: بقاى نسل، آرامش و تعادل روحى و جسمى، سلامت اخلاقى و اجتماعى جامعه، تأمین نیاز طبیعی و غریزی انسان، ارضاى حس محبت کردن و مورد محبت قرار گرفتن از جمله فواید ازدواج است.

وی تصریح کرد: ازدواج یکی از مهم‌ترین حوادثی است که در زندگی هر انسان رخ می‌دهد و در تداوم و استحکام خانواده، تربیت فرزندان، داشتن زندگی سالم توام با رضایت و خوشبختی و احساس موفقیت تأثیر به‌سزایی دارد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور مازندران با بیان اینکه ازدواج، سبب مسؤولیت‌پذیری انسان نسبت به خود و دیگران می‌شود، خاطرنشان کرد: ازدواج نقش اساسی در سالم‌سازی فرد و اجتماع دارد.

این مسؤول با تأکید بر رعایت تقوی از سوی زوجین، گفت: افتخار ما زندگی در مملکت شیعه است و امیدواریم با رعایت تقوی و پیروی از مکتب اسلام و قرآن فرزندانی شایسته برای ملت اسلامی تربیت کنیم.

* خوب گوش دادن بهترین مهارت زندگی

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران نیز اظهار کرد: زوجین در کنار نکات ضعف روی نکات مثبت هم تمرکز کنند و چنان به خوبی‌های هم توجه کنند که جایی برای بدی‌ها باقی نماند.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمیان تصریح کرد: باید زوجین همیشه متبسم باشند، زیرا لبخند بهترین هدیه به یکدیگر است، از لفظ دوستت دارم استفاده کنند و از القاب نامناسب بپرهیزند.

وی خاطرنشان کرد: همسران باید به آراستگی ظاهر خود توجه کرده و خوشبو باشند، در مسائل مهم زندگی با هم مشورت کرده و به خواسته هم احترام بگذارند.

* مبنای 85 درصد از طلاق‌ها به یک ریال هم نمی‌ارزد

استاد دانشگاه مازندران نیز اظهار کرد: زندگی به اندازه کافی هزینه و مشکلات مادی دارد و سعی کنیم مشکلات رفتاری را به صفر برسانیم که این مهم‌ترین اصل در مقدمه هر زندگی است.

حبیب‌الله حلیمی با اشاره به اینکه نه فقر سبب رفتار غلط آور بوده و نه ثروت سبب رفتار درست است، افزود: زن و مرد لباس هم بوده و باید برای هم رحمت و آرامش باشند.

وی زن را آرامش‌بخش زندگی از نگاه خداوند برشمرد و خاطرنشان کرد: زن برای آرامش زندگی و مرد برای کارکردن خلق شده است، لذا اسلام مرد را موظف کرده است تمام نیازهای زن را برآورده کند.

حلیمی خانواده را به چهار دسته خانواده متلاشی، متعادل، متزلزل و متعادل تقسیم کرد و ادامه داد: طلاق به دو نوع واقعی و عاطفی تقسیم می‌شود.

وی اضافه کرد: در طلاق عاطفی زوجین زندگی مشترک دارند ولی احساسی نسبت به هم نداشته و متذکر می‌شوند برای فرزندان به زندگی ادامه می‌دهند که این طلاق از طلاق محضری نیز مخرب‌تر است.

این استاد دانشگاه مازندران یادآور شد: مبنای 85 درصد از طلاق‌های واقعی به یک ریال هم نمی‌ارزد و زوجین بعد از طلاق بسیار پشیمان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دعواستیزی، قهر، فحش و کتک‌زدن نشانه‌های زندگی متزلزل است، افزود: قهر، حجب و حیا را از بین برده، فرزندان را ستیزه‌جو کرده، بزرگ خانه را از بین برده و برنامه‌ریزی زندگی را نابود می‌کند.

این مراسم با حضور 100 زوج از دانشجویان پیام‌نور مازندران برگزار شد که در پایان همایش به 20 نفر به قید قرعه وام دو میلیون تومانی قرض‌الحسنه‌ تعلق گرفت و به 20 نفر نیز وام ده  میلیون تومانی عادی اهدا شد.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو