شماره خبر :٥٢١٥٤٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٦
گردهمایی بیش از 300 ائمه جماعات دانشگاهها درمشهدمقدس + تصاویر
مأوا: بیش از 300 ائمه جماعات دانشگاهها برای بررسی نماز جماعت در دانشگاهها و ارائه تجربیات خود در خصوث مسئله نماز در دانشگاههل در مشهد مقدس گرد هم آمدند

به گزارش مرکز ارتباطات واطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در این مراسم و در افتتاحیه دکتر حسین سروقامت مدیر فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاهها با اعلام خیر مقدم به حضار به تبیین برنامه های این نشست پرداخت.

همچنین در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها نیز به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در نشست ائمه جماعات دانشگاهها در مشهد مقدس گفت: یکی از عرصه‌های مهمی که ائمه جماعات در دانشگاه‌ها در دست دارند همین نمازهای جماعت است که هر روز شاهد برگزاری چندین هزار گردهمآیی در دانشگاه‌ها در هنگام نماز هستیم که هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند چنین گردهمآیی باشکوهی با محور نماز برگزار کند.

وی تأکید کرد بدانید که شما نسبت به تمامی ائمه جماعات در دنیا بهترین مخاطبان را از نظر کمی و کیفی دارید و نماز جماعت در دانشگاه‌ها از نماز جماعت در خیلی جاها پررونق‌تر است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگدهها تصریح کرد: امامتِ نماز جماعت شغل نیست بلکه یک کار تربیتی و یک کار از سنخ کارهای انبیاء و اولیا است، و ما باید به نماز جماعت با نگاه رسالت بنگریم.

 

وی تأکید کرد: ائمه جماعات دانشگاهها باید مأمومین خود را برای شرکت در انتخابات تشویق کنند.

گفتنی است این گردهمایی با هدف هم افزایی و تبادل تجربیات و ایده های موفق و همچنین آماده سازی فضای تبلیغاتی دانشگاه ها برای ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

در این گردهمایی ترکیبی از رابطین رسانه ای نماز در دانشگاه ها، ائمه موفق جماعات دانشگاه ها که طرح و ایده فرهنگی دارند، ائمه جماعات حاضر در مسجد دانشگاه ها، نمازخانه دانشگاه ها، ائمه جماعات مجموعه بیمارستان های دانشگاه ها، ائمه جماعات خوابگاه های پسران و دختران که در مجموع 300 نفر هستند حضور خواهند دارند.

همچنین قرار است در این گردهمایی  بانک ایده های فرهنگی نماز راه اندازی شود و ایده هایی که در کشور در خصوص نماز جماعت در دانشگاه ها وجود دارد را جمع آوری کرده و پس از تکمیل‌ آن از آن در دانشگاه ها استفاده خواهد شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو