شماره خبر :٥٢٨١١٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٠ مهر ١٣٩٦
با درس "شرح بی نهایت" از انقلاب اسلامی بیشتر بدانید
مأوا: مرکز اموزش مجازی دانشگاهیان با انتشار درس "شرح بی نهایت" تلاش دارد تا ابعاد مختلف فرهنگی تاثیرگذار در دفاع مقدس را مورد کنکاش قرار دهد و با تاکید بر این عناصر مهم وسرنوشت ساز افق روشنی در پیش روی آیندگان روشن نماید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، «داستان دفاع مقدس ما»، داستان ایستادگی آگاهانه و مومنانه یک ملت با اتکاء به رهبری الهی بود: «دفاع مقدس ما، دوران جنگ هشت‌ساله‌ی پر ماجرای این کشور، داستان ایستادگی ملت ایران و ایستادگی جوانان ما در مقابل خباثت‌ها و دشمنی‌های کفر و استکبار جهانی است.» امروز این تجربه‌ی گران‌بهاء پیش روی ماست: «این فصل از تاریخ ایران، تجربه‌ای بسیار ارزشمند و بزرگ است.». ( بیانات مقام معظم رهبری در 01/06/93) 

روزهای بزرگ هر کشوری و هر ملّتی آن روزهایی است که یک حادثه‌ی الهی به وسیله‌ی مردم و با دست مردم در آن انجام گرفته است. 8 سال دفاع مقدس نیز هر روزش روز خدا بود. روزهایی که مردم ایران در آزمایش الهی پیروزمندانه عمل کردند. مردمی که به مثابه یک ثروت برای انقلاب ما شناخته می شوند که در جای جای این انقلاب و در آزمون های مختلف بهترین عملکرد را داشته اند.  به راستی چه چیزی باعث شد که امام خمینی(ره) جنگ را فتح الفتوح بنامند. ملت ایران با چه ارزش هایی مقابل دشمن از بیخ تا دندان مسلح ایستاد؟

باید این ارزش ها را شناخت چرا که این ارزش‌ها هویت ما را تشکیل می دهند. ارزش‌هاي دفاع مقدس بخشي از ارزش هاي اجتماعي در جامعه اسلامي محسوب مي‌شوند كه در مقطع زماني خاصي به عنوان ارزش مطرح شده و حال با گذشت زمان، اهميت حفظ آنها مسئله‌اي اجتماعي است، ‌مسئله‌اي كه لازم است تا با برخورد مناسب از سوي برنامه‌ريزان فرهنگي و شركت فعالانه در جريان « اشاعه فرهنگي » همراه شود.

پرداختن به مفاهیم و آموزه‌های دفاع مقدس خصوصا برای جوانان دانشجو ضرورتی غیر قابل انکار است. چرا که که علیرغم اشتیاق و استقبال قاطبه جوانان مومن و انقلابی از مباحث دفاع مقدس، در فضای مجازی به این گونه مباحث کمتر پرداخته شده و یا محتواهای موجود حاوی شبهاتی است که ضرورت و اهمیت پرداختن به مفاهیم و آموزه‌های دفاع مقدس را مضاعف ساخته است.

کتب بسیاری در زمینه دفاع مقدس و ادبیات پایداری به چاپ رسیده است و فراخور زمان، نرم افزارهای مختلفی هم درباره این گنجینه پربها ارائه و تولید شده است اما با گردشی در فضای مجازی به این نکته پی می‌بریم که کمتر محتوایی در فضای مجازی به صورت منجسم و در قالب یک درسواره درباره دفاع مقدس ارائه گردیده است.

اگر علاقه‌مندید درباره این برهه حساس از انقلاب اسلامی بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به درس شرح بی نهایت که توسط مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تهیه و تدوین شده است بیاندازید. این درس با هدف ارتقای معارف دینی و انقلابی و آشنایی فرهیختگان جامعه با فرهنگ و آموزه های دفاع مقدس در هفت جلسه  تهیه گردیده است و تلاش دارد تا ابعاد مختلف فرهنگی تاثیرگذار در دفاع مقدس را مورد کنکاش قرار دهد و با تاکید بر این عناصر مهم وسرنوشت ساز افق روشنی در پیش روی آیندگان روشن نماید.

لازم به ذکر است مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان یک وبسایت آموزش مجازی است که خدمات رایگان آموزشی را به صورت شبانه روزی و از طریق اینترنت ارائه می‌دهد و تاکنون بیش از 400 هزار دانشجو و استاد دانشگاه در این سامانه عضو شده‌اند. می‌توانید به منظور اطلاع بیشتر از این درس  به وب سایت آموزش مجازی دانشگاهیان به نشانی http://ec.nahad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو