شماره خبر :٥٢٨٥٥٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦
مسئول دفتر نهاد رهبری علوم پزشکی قم در اردوی تربیتی دانشجویان جدیدالورود:
در این عصر فتنه ها و آزمایش های سخت، تنها راه نجات تمسک به قرآن و عترت است
حجت الاسلام طاهری با اشاره به فتنه ها و امتحانات سخت آخر الزمان گفت جوانان ما امروز مورد آماج شهادت اعتقادی،فکری و فرهنگی هستند که اگر مراقبت ننمایند، خطر از دست دادن دین و اخلاق و هویت آنان را تهدید می نماید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، اردوی آموزشی و تربیتی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی قم به مدت چهار روز در اردوگاه سید الشهداء علیه السلام آبعلی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم  در این اردو به تشریح وتبین برنامه های تربیتی و فرهنگی دانشگاه پرداخت.

حجت الاسلام طاهری در آغاز سخن به نقش تاثیر گذاری نماز در رشد فکری و روحی انسان پرداخت و گفت هر انسانی که بخواهد رشد داشته باشد اولین قدمش، ایجاد تعهد در خود است.از اینرو ذات مقدس حق تعالی چون مشیتش رشد و کمال بشر بود از او عهد و پیمان گرفت و مهمترین نشانه این تعهد هم یاد خدا و نماز است.

وی اظهار داشت انسان بدون یاد خدا و بی نماز چون عهد شکنی نموده هیچ رشدی در زندگی نخواهد داشت.

طاهری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فتنه ها و امتحانات سخت آخر الزمان گفت جوانان ما امروز مورد آماج شهادت اعتقادی،فکری و فرهنگی هستند که اگر مراقبت ننمایند،  خطر از دست دادن دین و اخلاق و هویت آنان را تهدید می نماید.

وی با اشاره به احادیث آخر الزمان گفت در متون دینی ما خطر این شبهه افکنی ها گوشزد شده و گفته شده آنقدر این بلا خانمانسوز است  که برخی صبح که از خانه بیرون می زنند با ایمان هستند و شب که به خانه بر میگردند بی ایمان به خانه برمی گردند علاج این بلا همانگونه که پیامبر اکرم(ص) فرمودند:
تمسک به قرآن و عترت است.

وی ادامه داد: قرآن راهنمایی است که بشر بدون آن نمی تواند به سلامت به مقصد برسد لذا توصیه همه بزرگان دین انس با قرآن،تدبر در قرآن بور و در کنار قرآن تمسک به اهل بیت(ع) هم عامل دیگر نجات است.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو