شماره خبر :٥٢٨٥٨٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦
 
معاون جدید آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد:
مأموریت جدید معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در حوزه آموزش علوم اسلامی
مأوا: حجت الاسلام قریشی با اشاره به فعالیت هخای جدید در معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد گفت: از این به بعد با نگاه جدی تری به فضای آموزشی کل دانشگاه ها در حوزه علوم اسلامی نگاه خواهیم کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)،مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین قریشی معاون جدید آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدیان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین قریشی معاون جدید آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: بنده هم از حسن ظن ریاست محترم نهاد به این حقیرتشکر می کنم و ان شا الله لحظاتی را که خداوند توفیق خدمت به ما داده است، لحظات بندگی و قرب الهی برای همه ی ما باشد.

وی افزود: آقای رنجبران از افراد با سابقه نهاد هستند و در هر جایی هم که حضور داشتند، منشا تحولات و انجام کارهای مؤثر بوده و هستند. لذا بنده هم ضمن تشکر از فعالیت ها و خدمات ایشان در معاونت آموزشی و پژوهشی امیدوارم با کمک آقای رنجبران  بتوانم در این صحنه هم با توفیق الهی موفق باشم.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به تصمیم رهبر معظم انقلاب مبنی بر ادامه فعالیت حجت الاسلام محمدیان در سمت ریاست نهاد رهبری در دانشگاه ها افزود:  درخواست و نظر هیئت رئیسه نهاد رهبری در دانشگاه ها نیز  همین بود که در چنین شرایطی هیچ شخصی مانند ایشان برای ادامه ی این کار مناسب نیست.

وی افزود: بعد از این موضوع بود که بنا به پیشنهاد همه معاونین نهاد درخواست تغییراتی در مجموعه نهاد و ایجاد فضایی جدیدتر  شد تا بر این اساس روح و هوای تازه ای به مجموعه نهاد دمیده شود. لذا این تغییرات و جابجایی ها هم بر همین اساس شکل گرفت که ان شاالله بتوانیم کارهای شایسته تری را برای نهاد انجام دهیم.

معاون جدید آموزشی و پژوهشی در خصوص اهمیت کار در این حوزه گفت: اهمیت فعالیت های آموزشی برای همه ی کسانی که با نهاد و فعالیت های نهاد آشنایی دارند کاملا ملموس است. شاید بتوان گفت که ما هیچ کار عمیق تر و مهمتری در دانشگاه ها به اندازه ی آموزش معارف انجام نمی دهیم گر چه اثر کارهای معارف سطحی دیده می  شود ولی تاثیر گذار و ماندگار است.

وی افزود:  فعالیت های دیگر فرهنگی سیاسی در دانشگاه ها به این دلیل که رسانه ها بیشتر به آن می پردازند و گاها مانند مناظره ها و ... هیاهو در آن هست و لذا بیشتر دیده می شود ولی کسی که آشنا به فضای فرهنگی در دانشگاه باشد می داند که کار عمیق و مؤثر در کلاس ها و آموزش ها اتفاق می افتد، حال این هنر ماست که این عمق را وسعت ببخشیم قوی تر و تاثیر گذار تر کنیم و این کاری است که بر عهده ی این معاونت قرار داده شده است.

حجت الاسلام قریشی تأکید کرد: معاونت آموزشی و پژوهشی صرفا وظیفه ی فعالیت ها در حوزه معارف را ندارد بلکه درحوزه علوم اسلامی بناست که نقش بازی کند و لذا در تغییرات جدید این معاونت بخش مرکز هم اندیشی و بخش آموزش مجازی دانشگاهیان هم به این بخش منتقل خواهد شد تا با قدرت بیشتری این کار دنبال شود.

وی افزود: بنابراین از این به بعد باید با ماموریت بیشتری به فضای آموزشی کل دانشگاه ها در حوزه علوم اسلامی نگاه کنیم و لذا در کار ما بروز بودن و خلاقیت داشتن و درک درست واقعیت ها و همکاری بین معاونت ها و بخش های مختلف جزء ضروریت ها است که امیدواریم در دوره ی جدید هم ما بتوانیم ارتباطات را وسعت ببخشیده و از ظرفیت سایر بخش ها بیشتر استفاده کنیم.

معاون جدید آموزشی و پژوهشی نهادرهبری در دانشگاه ها گفت: ما ظرفیت هایی چون دانشگاه معارف و معاونت فرهنگی سیاسی را داریم که باید در یک ارتباط تنگاتنگ بتوانیم از این ظرفیت و امکانات به نحو احسن استفاده بکنیم.

وی تأکید کرد: بنده اینطور نگاه می کنم که طبق صحبت مقام معظم رهبری ما خادم صف هستیم و باید عرق گیر صف باشیم یعنی آن استادی که در کلاس درس در حال تدریس است نباید غصه ای غیر از تدریس و تعلیم و تربیت داشته باشد و بقیه ی شرایط را ما باید برای او فراهم کنیم که او با دغدغه ی کمتر و آسایش بیشتر به همان کار هدایتی خودش در دانشگاه ها مشغول باشد. این یکی از آن کارهایی است که همه ی ما باید به آن تأکید داشته باشیم .نباید کارهایی که دست و پا گیر است و یا زمان زیادی از استاد می گیرد در بخش فعالیتی ما قرار گیرد. لذا باید کاری کرد که در اسرع وقت به کار استاد رسیدگی شود. این ها مسائلی است که دوستان بیشتر از بنده به آن واقف هستند و ان شاالله کمک خواهند کرد که ما بتوانیم در این زمینه خادم صف و خادم اساتید در دانشگاه ها باشیم.

حجت الاسلام قریشی در پایان افزود: از فعالیتها و خدمات چند ساله ی آقای رنجبران در معاونت آموزشی و پژوهشی تشکر و قدر دانی می کنم ان شا الله از کمک ایشان و مجموعه دوستان این معاونت برای بهینه شدن و جلو رفتن کارها استفاده خواهم کرد.

از حجت الاسلام محمدیان هم تشکر کرده و این عنایت الهی است که خداوند تقدیر کرده که ما در این دوره هم حضور داشته باشیم و برای یک تحول بزرگ که همه ی انسانها و عدالتخواهان منتظر آن روز هستند بتوانیم کاری انجام دهیم

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو