شماره خبر :٥٢٨٨٧٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦
 
رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خوزستان:
ترامپ صورت بدون روتوش آمریکا است
حجت الاسلام والمسلمین شفیعی گفت: ترامپ تصویر واقعی و بدون روتوش آمریکا است اگر در اوباما یک چهره با روتوش می‌‍‌دیدیم اکنون ترامپ نماد آمریکای بدون روتوش است و زحمت شناخت آمریکا و تحلیل آن را ترامپ از روی دوش آزادگان عالم برداشت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی ظهر امروز در تجمع اعتراضی دانشگاهیان به یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: ما در 22 بهمن 57 نشان دادیم که در این مرز و بوم آنچه ملت ایران بخواهند حاکم می‌شود و نشان دادیم که ما اینجا صاحب خانه‌ایم و اگر سیر یا گرسنه، فقیر یا غنی خودمان تصمیم می‌گیریم.

وی افزود: ما ملت مدعی و طلبکار بودیم و از حمایت مطلق آمریکا از حکومت پهلوی و پناه دادن به پهلوی دوم گله داشتیم. رژیم ایالت متحده که در طول حکومت پهلوی ایران را یکی از ایالت‌های خود می‌دانست پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 20 فروردین 59 ارتباط خود را به طور ناگهانی قطع کرد.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان خوزستان بیان کرد: پس از انقلاب اسلامی رژیم بعث به خاک ایران تجاوز کرد. حزب بعث حزبی سوسیالیستی بود و باید در بلوک شرق جا گیر می‌شد و دولت شوروی پشت آن قرار می‌گرفت اما دیدیم که جلوتر از شوروی آمریکا در این جنگ جلو ایستاده است.

شفیعی عنوان کرد: هشت سال نماد ایستادگی است و ایستادگی ملت ایران با عدد 8 گره خورده است. پس از جنگ دوره جدیدی آغاز شد، دولت‌های برخواسته از مردم سالاری به صحنه آمدند اما باز هم از سوی دولتی که از او غیر از شرارت دیده نشده محور شرارت معرفی شدیم.

وی گفت: کم کم متوجه شدیم مفاهایم عوض شده است و ایستادگی در زبان آمریکایی‌ها زبان درازی تلقی می‌شود اما دولت آمریکا یکبار دیگر در معرض قضاوت مردم ایران قرار گرفت. ما ناعادلانه گفت‌وگو کردیم و یکبار دیگر آن را آزمودیم اما ظاهرا این دولت مایل به ثبت یک خاطره شیرین از ما نیست و میل به درگیری دارد.

شفیعی تصریح کرد: دو راه بیشتر پیش روی ما نیست، تسلیم در برابر دشمن یا به دشمن نشان دهیم که آزموده را آزمودن خطاست. ما نماد ادبیات فرعونی، تکبر و تفرعون را در رئیس جمهور آمریکا می‌بینیم.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان خوزستان خاطرنشان کرد: ترامپ با همه ادا و اطوارش نمونه کوچک فرعون است و ادبیات فرعونی در سخنانش نمایان است. سخنان اخیری که ترامپ بر زبان جاری کرد جای هیچ دفاعی برای این دولت نگذاشت.

وی تاکید کرد: ترامپ تصویر واقعی و بدون روتوش آمریکا است. اگر در اوباما یک چهره با روتوش می‌‍‌دیدیم اکنون ترامپ نماد آمریکای بدون روتوش است و زحمت شناخت آمریکا و تحلیل آن را ترامپ از روی دوش آزادگان عالم برداشت.

شفیعی اظهار داشت: مگر می‌شود هنگامی که آدم عصبانی شود معاهده و قراردادی را پشت پا بگذارد؟ امروز از خدای متعال شاکریم که خداوند فرصتی فراهم کرد که ملت ایران به‌طور یکپارچه قدرت خود را به نمایش بگذراد.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا هیچ مجالی نگذاشت که حتی بخشی از جامعه ایرانی بخواهد از او دفاع کند، افزود: دولت آمریکا امروز در صحنه‌های مختلف این جامعه خواهد دید روزگار از صدای بلند ترسیدن گذشته است. جرم ما در نگاه سلطه این است که می‌فهمیم، می‌بینیم‌، می‌دانیم و مطابق میل خودمان عمل می‌کنیم و این چیزی است که در عاشورا آموختیم.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان خوزستان بیان کرد: اگر بنا بود که در برابر تهدیدهای ترامپ شوکه شویم که شعار "هیهات من الذله" را بر زبان جاری نمی‌کردیم. امروز همه ملت ایران یک صدا است و این جلسه که به عنوان موضع جامع دانشگاهی به نمایش گذاشته شده نماد جامعه دانشگاهی است.

شفیعی عنوان کرد: نخبگان دانشگاهی این  در برابر عربده کشی‌های رئیس جمهور حقیر آمریکا اعلام موضع می‌کنند. ترامپ رسما اعلام ناراحتی می‌کند که چرا در این کشور شعار مرگ بر آمریکا سر داده می‌شود؟ پس از سخنرانی او دیگر نیازی به پاسخ نیست.

وی گفت: شما اگر می‌خواستید این شعار اصلاح شود باید رویه خود را اصلاح می‌کردید. در برابر مشتی که به نمایش می‌گذارید مگر بنا است که گل تقدیم شود؟ این ملت با فرهنگ و تمدن ریشه دار و تعالیم اهل بیت(ع) در برابر زورگویی خواهد ایستاد.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان خوزستان تصریح کرد: امروز به‌طور مشخص و یکپارچه در برابر یاوه‌گویی‌های ترامپ با هر گرایش و سلیقه‌ای تنها از حنجره ملت یک شعار باید شنیده بشود و آن شعار "هیهات من الذله" است. ما این شعار را از امام حسین(ع) آموختیم و آموختیم که در هر زمان یزیدی است و در برابر زور تسلیم نشویم. اگر "هیهات من الذله" امام حسین(ع) ایستادگی دربرابر یزید بود، امروز این شعار در شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران متجلی است.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو