شماره خبر :٥٢٩٠٧٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦
 
در دیدار روسای برتر دانشگاه های کشور با رئیس دانشگاه کربلا طرح شد:
افزایش تعاملات علمی آموزشی سه دانشگاه برتر ایران با دانشگاه کربلا
مأوا: روساي سه دانشگاه برتر ايران كه به دعوت ستاد فرهنگي اربعين به عراق سفر كرده اند، روز گذشته با حضور در دانشگاه كربلا با رياست اين دانشگاه ديدار و گفت وگو كردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، در اين ديدار كه در فضاي بسيار صميمي برگزار شد، طرفين ضمن معرفي مجموعه هاي خود به افزايش تعاملات و ارتباطات علمي و آموزشي تاكيد فراوان داشتند و خواستار توسعه هاي اين روابط شدند.

دكترحسين سعدي؛ رئيس دانشگاه كربلا در ابتدا به معرفي اين دانشگاه پرداخت و با اشاره به برگزاري دومين همايش علمي اربعين در اين دانشگاه گفت: اربعين يك نمايش خاصي براي زائران ايراني و عراقي به خصوص دانشجويان است كه ما در تدارك يك همايش بزرگ براي آنان هستيم.

وي افزود: جلسات و همايش هاي بسياري با هماهنگي مسئولان جمهوري اسلامي ايران در عراق و ايران در دانشگاه ها برگزار كرديم . علاقه بين دو كشور از عوامل موثر آن بوده كه از مهمترين آنها ارتباطات ديني و مذهبي و همچنين ارتباطات بسيار بالاي دانشجويان در اين زمينه است.

حسين سعدي خاطر نشان كرد: به هر حال ما به اين ارتباطات بسيار علاقه مند هستيم و استقبال مي كنيم. بعضي اتفاقات بين دانشگاه هاي ايران و عراق به خصوص با دانشگاه كربلا بسيار قابل توجه بوده است و آماده انواع قرار داد و تفاهم نامه هايي بين دانشگاه كربلا و دانشگاه هاي ايران هستيم.

گفتني است، محمود فتوحي فيروزآبادي، رييس دانشگاه صنعتي شريف تهران، حسين سليمي، رييس دانشگاه علامه طباطبايي تهران و هوشنگ طالبي، رييس دانشگاه اصفهان كه به دعوت ستاد فرهنگي اربعين به عراق سفر كرده اند با رييس دانشگاه كربلا در عراق ديدار و گفت وگو كردند.

در ادامه،دکتر حسین سلیمی؛رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ضمن معرفی کامل این دانشگاه گفت:دانشگاه علامه طباطبایی بزرگترین دانشگاه علوم انسانی در ایران است و همایش اربعین می تواند آغاز همکاری نزدیک دانشگاهی ما باشد. این همایش آنقدر پر رونق است که چهل نفر از اساتید ما برای آن اعلام آمادگی کردند. ما امیدوار هستیم بعد از این همایش ارتباط ما با دانشگاه کربلا بیشتر شود.

دکتر هوشنگ طالبی؛ رئیس دانشگاه اصفهان گفت:شهر کربلا برای ما ایرانی ها و برای همه شیعیان جایگاه ویژه و مقدسی دارد و طبیعتا دانشگاه شما چون منتسب به شهر کربلاست در نتیجه همان قداست را برای ما دارد.از اینکه دانشگاه کربلا تفاهم نامه ای را با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارد خوشحالیم. انشاءالله به دنبال این هستیم که با عقد قرارداد و امضای تفاهم نامه ای جدید همکاری هایمان را بیشتر کنیم.

دکترمحمود فتوحی؛ رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز گفت:از نظر بین المللی سازی و ارتباط با دانشگاه های خارج از کشور، دانشگاه صنعتی شریف آماده ارتباط برقرار کردن با دانشگاه های خوب دنیاست و در این زمینه علاقمندیم ارتباطات خوبی با دانشگاه کربلا برقرار کنیم . ما می توانیم در همه عرصه ها اعم از علمی، آزمایشی، تحقیقاتی و ... ارتباط برقرار کنیم و در کلام آخر اینکه ما در دانشگاه صنعتی شریف فعالیت های مذهبی داریم که در این زمینه نیز از شما دعوت و همراهی می طلبیم .

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو