سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٣٤٧٥٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : جمعه ٦ بهمن ١٣٩٦
 
حجت‌الاسلام پورذهبی:
تلاش آمریکا و غرب برای مهار توان موشکی ایران/ مسئولان در مقابل خواسته‌های دشمنان عقب نشینی نکنند
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه شهیدبهشتی با ا اشاره به تلاش غرب و آمریکا برای مهار توان موشکی کشور گفت: امیدوارم مسئولان در این رابطه تدبیر کرده و بیش از این عقب‌نشینی نکنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت‌الاسلام پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهیدبهشتی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تلاش غرب و آمریکا برای مهار توان موشکی کشور گفت: بعد از انجام مذاکرات و توافق‌هایی که بر اثر مذاکرات و برجام انجام شد قرار بود تحریم‌های هسته‌ای برداشته شود و تحریم جدیدی هم وضع نشود اما متاسفانه شاهد بودیم از هر بار که ما به تعهدات خودمان عمل می‌کنیم مجددا طرف مقابل مسئله جدیدی را طرح می‌کند.

وی افزود: امروز مسئله جدیدی که طرف مقابل برای مقابله با ایران طرح کرده بحث مذاکره برای مهار توان موشکی ایران است و مسلما بعد از آن بحث تاثیرگذار ایران در کشورهایی مانند یمن، عراق و کشورهای دیگر منطقه و حمایت ایران از جبهه مقاومت هم مطرح خواهند کرد.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به مشکلاتی که بعد از برجام برای صنعت هسته‌ای ما رخ داد، ادامه داد: بعد از برجام ما به تعهدات خودمان عمل کردیم ولی شاهد اتفاقی در رفع تحریم‌ها نبودیم. متاسفانه ما در برجام زمینه‌ای را فراهم کردیم که طرف مقابل در مسائل دیگر هم دخالت کند و امروز هم می‌بینیم به دنبال از بین بردن توان موشکی ما هستند.

وی یادآور شد: مسلما اگر ما سر مسئله موشکی هم کوتاه بیاییم طرف مقابل مسئله دیگری را مطرح می‌کند، مثلا سراغ حقوق بشر و مسائلی از این دست می‌رود تا بتواند تحریم‌های جدیدی را وضع کند.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهیدبهشتی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکرات فرمودند که برجام خسارت محض بود و امروز این مسئله برای ما تداعی شده است.

پورذهبی تاکید کرد: اعتماد کردن به کسانی که هیچ‌گونه پایبندی به تعهدات خودشان ندارند نتیجه‌ای جز آنچه می‌بینیم نخواهد داشت، برجام قرار بود مشکلات معیشتی و اقتصادی ما را حل کند ولی امروز می‌بینیم وضعیت اقتصادی و معیشتی بهتر نشده و از طرفی زیر ساخت‌های ما در مسئله هسته‌ای با مشکل مواجه شده است.

وی گفت: امیدوارم مسئولان در این رابطه تدبیر کرده و بیش از این عقب‌نشینی نکنند و همانطور که تاکید کرده‌اند در خصوص بحث موشکی به هیچ وجه کوتاه نیایند.

پورذهبی خاطرنشان کرد: قبل از برجام رهبر معظم انقلاب بارها آمدن چنین روزهایی را هشدار دادند و بعد از برجام هم نکاتی را به رئیس‌جمهور گوشزد کردند و گفتند نباید به هیچ وجه تحریم جدیدی وضع شود، تحریم‌های گذشته هم باید برداشته شود و تحریمی به روز نشود ولی متاسفانه در عمل همانطور که رهبری و دلسوزان گفتند اتفاق افتاد. امروز هم برجام مدت‌هاست نقض شده و و در حال نقض شدن است و در کل ما در این رابطه ضرر کردیم.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو