شماره خبر :٥٤٢٣٩٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧
 
تغییر در متون کتب درسی رقم خورد؛
آغاز اجرای آزمایشی طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و تفسیر سوره نور
مرحله آزمایشی تغییر در متون کتب درسی گرایش اندیشه اسلامی و گرایش متون اسلامی با محوریت کتابهای «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» و «تفسیر سوره نور» آغاز شد.

مرحله آزمایشی تغییر در متون کتب درسی اندیشه اسلامی ۱ و ۲ و  درس های متون اسلامی با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و تفسیر سوره نور آغاز شد.

در این طرح اساتید معارف اسلامی که تمایل دارند می‌توانند درس اندیشه اسلامی را که بر اساس کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، مقام معظم رهبری تنظیم شده را به‌عنوان کتاب درسی سال جدید تدریس کنند.

همچنین اساتید محترم می توانند درسهای گرایش متون اسلامی خود را  بر اساس کتاب  تفسیر سوره نور ، شهید مطهری به عنوان کتاب درسی سال جدید تدریس کنند.

اساتید می‌توانند فایل‌های   word و pdf و پاورپوینت آماده شده را از سامانه کلاس یار سایت آموزش مجازی و دریافت کنند.

برای دریافت فایل کلیک کنید

بنا به پیشنهاد، مدیریت تامین محتوای دروس معارف نهاد، کتاب جدید به عنوان متن آموزشی اندیشه اسلامی۱، درمبحث ایمان و توحید خواهد بود و مباحث نبوت و ولایت به عنوان اندیشه اسلامی۲ در نظر گرفته شده است و به‌صورت آزمایشی در تعدادی از استان‌های کشور تدریس می‌شود.

از ویژگی‌های این متن آموزشی جدید این است که ناظر به مباحت الهیات اجتماعی هست و مانند متون قدیم صرفا به الهیات نظری نپرداخته است.
کتاب اصلی مخصوص اساتید و فایل پی‌دی‌اف و پاورپوینت نیز ویژه دانشجویان تهیه شده است.

گفتنی است این متن فعلا آزمایشی است و بعد از تدریس نظر سنجی صورت خواهد گرفت و  بناست با بررسی و مداقه در پیشنهادات اساتید معارف در دانشگاه‌ها بر غنای محتوای موجود افزوده گردد.

همچنین مقرر شده است که مدیران محترم گروه‌های معارف اسلامی جلسه هم‌اندیشی و اندیشه‌ورزی خود، موضوع کتاب را به بحث و بررسی بگذارند و نتیجه را به دفتر تامین محتوای دروس معارف اسلامی ارسال کنند.

کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، دارای چهار فصل است که دو مبحث اول (ایمان و توحید) به‌عنوان اندیشه اسلامی۱، و دو بحث دیگر (نبوت و ولایت) به‌عنوان اندیشه اسلامی۲ به‌صورت آزمایشی در دانشگاه‌های استان‌های مذکور تدریس خواهد شد.

 کتاب تفسیر نور نیز همچون دیگر آثار آن متفکر شهید حاوی مطالبی بدیع و جالب توجه و مرتبط با مسائل روز بوده و از بیانی روان و شیوا برخوردار است.کتاب تفسیر سوره نور، جلد چهارم مجموعه (آشنایی با قرآن) می‌باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو