پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٥٥٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧
 
در نشست رؤسای نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و جهاد دانشگاهی مطرح شد؛
نهاد رهبری و جهاد دانشگاهی، در کنار هم برای پیشرفت و امیدآفرینی در دانشگاه‌ها
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دکتر طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی، در دیدار صبح ديروز (۳ مهرماه)، بر لزوم افزایش همکاری‌ها بین دو نهاد و ایجاد امیدآفرینی و نشاط در میان دانشجویان تأکید کردند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست رؤسای نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و جهاد دانشگاهی در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انجام شد،

در این دیدار ابتدا دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، با اشاره به فعالیت‌های متعدد جهاد دانشگاهی در حوزه‌ دانشجویی و دانشگاه، بیان کرد: جهاد دانشگاهی این آمادگی را دارد که در کنار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، فعالیت‌های خود را در دانشگاه‌ها گسترش و عمق بخشد.

وی با ابراز گلایه از برخوردهای سیاسی در کشور در حوزه‌های مختلف، گفت: در این شرایط نمی‌توان برای کشور برنامه‌ریزی بلندمدت داشت. البته در همین شرایط هم می‌توان اقدامات خوب و مؤثری انجام داد و جهاد دانشگاهی پتانسیل کارهای بزرگ را دارد.

رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به ظرفیت مهم دانشجویی این نهاد، اظهار کرد: برای در اختیار قرار دادن این ظرفیت و توان علوم انسانی و اجتماعی به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها آماده هستیم.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نیز با اشاره به نشاط بالا و پویایی در عرصه‌های جدید جهاد دانشگاهی، بیان کرد: کارنامه‌ جهاد دانشگاهی در همه‌ دوره‌ها، از دفاع مقدس تاکنون، و در امور مورد نیاز جامعه پرافتخار و قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: کارهای جهادی پیش رو، میان‌بر و حرکت در مسیر دانش جهاد دانشگاهی است و همچنین فعالیت‌های این نهاد در حوزه‌ سلول‌‌های بنیادی مایه‌ افتخارآفرینی آن شده است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر رستمی افزود: جهاد دانشگاهی در زمینه‌ به ثمر رساندن کارهای دارای اولویت و انجام نشده درخشیده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به ویژگی صداقت در کار علمی، گفت: جهاد دانشگاهی در این زمینه نیز خوب عمل کرده است.

وی ادامه داد: حوزه‌ فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی با توجه به فعالیت تخصصی خبرگزاری ایکنا کم‌نظیر است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رستمی با اشاره به سابقه‌ فرهنگی‌ــ‌هنری جهاددانشگاهی، اظهار کرد: نیاز است که این نهاد در حوزه‌ هنر و به‌ خصوص تئاترهای دانشجویی فعالیت کند.

وی در پایان گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در کنار جهاد دانشگاهی است و امیدواریم با افزایش همکاری‌ها، بتوانیم نقش مؤثری در ایجاد امیدآفرینی در دانشگاه‌ها و نشاط میان دانشجویان ایفا کنیم.

همچنین، در این دیدار بعضی از معاونان جهاد دانشگاهی، مدیران کل حوزه‌ ریاست این نهاد و رؤسای خبرگزاری‌های جهاد دانشگاهی حضور داشتند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو