پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٦٢٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ٥ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در افتتاحیه اردوی ورودی‌های جدید دانشگاه صنعتی شریف:
برای حل مشکلات خود، از امام رضا(ع) کمک بخواهید
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر با توجه و رعایت آداب وارد حرم شوید آن زمان فضا برای راز و نیاز باز می‌شود، در آن لحظه از امام کمک بخواهید با امام قرار بگذارید، خود را موظف به‌انجام کاری کنید، اگرجایی مشکلی در روابط و فعالیت‌های خود داشتید کمک بخواهید که امام هدایتتان کند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، افتتاحیه اردوی ورودی‌های جدید دانشگاه صنعتی شریف تهران در اردوگاه ثامن الائمه مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم خطاب به‌ دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه گفت: مهم‌ترین اتفاقی که در این روزها و همزمان با ورود شما به‌دانشگاه رخ داده است، زیارت امام رضا(ع) است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با بیان اینکه رئوف بودن امام رضا(ع) از مهم‌ترین نکاتی است که به‌ ما وعده داده شده است، تاکید کرد: این مسئله بسیار بااهمیت است و نباید به‌سادگی از آن عبور کرد، بناست شما به‌محضر ولی خدا، قطب عالم امکان، به‌محضر کسی که با همه موجودات مهربان است، مشرف شوید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان روایتی از زمان امام رضا(ع)، به‌طلبیده شدن از سمت معصوم و اذن گرفتن از ایشان برای ورود به‌حرم اشاره کرد و ادامه داد: فروتنی و خلوص نیت از موارد مهم برای تشرف به محضر امام مهربانی‌ها است.

وی متذکر شد: در هنگام ورود به‌حرم معصومین و حرم امام رضا(ع) باید خلوص نیت داشت و ابتدا از امام اذن ورود گرفت که این اذن را می‌توان با ارتباطی که با امام ایجاد و قطره اشکی که از چشم می‌چکد، متوجه شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی عنوان کرد: زیارت و ورود به‌حرم دارای آداب ظاهری و باطنی است، آداب ظاهری شامل وضو و غسل زیارت می‌شود اما آداب باطنی موارد دیگری است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در زیارت امام رضا(ع) و ورود به‌حرم حتما زیارت جامعه کبیره را با توجه بخوانید، اگر نماز زیارت می‌خوانید نماز جعفر طیار را هم به‌جای آورید، غسل زیارت بگیرید، با تفکر و تامل حرکت کنید، ذکر بگویید. وقت حرکت حواس پرتی نداشته باشد، اذن دخول بخوانید و به‌معنی آن فکر کنید.

وی اظهار کرد: اگر اینگونه وارد حرم شوید آن زمان فضا برای راز و نیاز باز می‌شود، در آن لحظه از امام کمک بخواهید با امام قرار بگذارید، خود را موظف به‌انجام کاری کنید، اگرجایی مشکلی در روابط و فعالیت‌های خود داشتید کمک بخواهید که امام هدایتتان کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو