پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٧٧٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٩ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در آیین بازگشایی و استقبال از نودانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان:
لزوم کسب «مهارت معلمی» علاوه بر «مهارت دانشی» در دانشگاه فرهنگیان
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر کسب مهارت معلمی علاوه بر مهارت‌های دانشی در این دانشگاه، خاطرنشان کرد: مهم است که معلم از چه طریقی وارد آموزش و پرورش می‌شود. کسب مهارت معلمی باید در تربیت معلم اتفاق بیفتد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در آیین بازگشایی و استقبال از نودانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان که در پردیس نسیبه برگزار شد، با اشاره به شرافت و فضیلت معلمی و خانواده تعلیم و تربیت کشور، بر اهمیت دانشگاه فرهنگیان در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رستمی با اشاره به تمایز دانشگاه تربیت معلم در پرورش معلمان انسان‌ساز و تربیت کننده نسل آینده، افزود: نگاه به این دانشگاه نباید مانند سایر دانشگاه‌ها باشد زیرا ماموریت و رسالت آن متمایز و موضوع آن انسان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رستمی با تاکید بر کسب مهارت معلمی علاوه بر مهارت‌های دانشی در این دانشگاه، خاطرنشان کرد: مهم است که معلم از چه طریقی وارد آموزش و پرورش می‌شود. کسب مهارت معلمی باید در تربیت معلم اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به روایتی از امام علی(ع) بر اهمیت و ضرورت احراز شایستگی و صلاحیت برای پذیرش مسئولیت‌ها، تاکید و  تصریح کرد: برای معلمی به سبب اهمیت آن نیاز به کسب شایستگی ویژه آن است که باید در مجموعه و دستگاه تعلیم و تربیت خاص علاوه بر آموزه‌های علمی، صلاحیت‌های معلمی نیز آموخته شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان بزرگترین دانشگاه تربیت معلم کشور، گفت: با عنایات مقام معظم رهبری و همت مسئولان توجه به دانشگاه فرهنگیان در اولویت قرار گرفته است.

وی لزوم توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان و توجه به نیازهای دانشگاه را مورد تاکید قرار داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رستمی در پایان به دانشجومعلمان توصیه کرد: در این مهلت و فرصت دانشجویی در کار تعلیم و تربیت بتوانند با خودسازی، خودشناسی و کسب مهارت‌های لازم بر حرکت بخشی به نسل آینده تاثیرگذار باشند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو