سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٧٠٩٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی:
توجه جدی به ازدواج دانشجویی دستور کار نهاد رهبری از مقدمه تا نتیجه است
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، موضوع ازدواج دانشجویی را از مقدمات ازدواج مثل آماده کردن خانواده‌ها، معرفی گزینه‌های مناسب، شایسته و هم‌کفو به یکدیگر و حمایت‌هایی در قالب تسهیلات مالی از سوی دانشگاه که برای متاهلین به‌صورت قانونی فراهم می‌شود، تا موضوع اعزام دانشجویان به مشهد مقدس توسط نهاد رهبری را در دستورکار قرار دادیم.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، پیرامون اولویت نهاد رهبری در رابطه با ازدواج دانشجویی گفت: در بحث ازدواج دانشجویی تا به حال رویکرد نهاد رهبری فقط ترویج ازدواج دانشجویی بود، اما در تکالیف جدیدی که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری متوجه مجموعه دستگاه‌های مختلف من‌جمله آموزش‌عالی و نهاد رهبری در دانشگاه‌ها شده است، موضوع ازدواج دانشجویی را از مقدمات ازدواج مثل آماده کردن خانواده‌ها، معرفی گزینه‌های مناسب، شایسته و هم‌کفو به یکدیگر و حمایت‌هایی در قالب تسهیلات مالی از سوی دانشگاه که برای متاهلین به‌صورت قانونی فراهم می‌شود، تا موضوع اعزام دانشجویان به مشهد مقدس توسط نهاد رهبری را در دستورکار قرار دادیم.

وی افزود: زوجین دانشجو توسط نهاد رهبری برای زیارت امام رضا(علیه السلام) به مشهد مقدس مشرف می‌شوند. در این سفر برای آن‌ها کارگاه‌های مشاور‌ه‌ای حل مسائل و مشکلاتی که در فضای زندگی ممکن است مکرر برای آن‌ها به‌وجود بیاید، مدیریت صحیح زندگی، ارتباط با مشاوره‌ها و اساتید حاذق و مجرب فراهم شده است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با اشاره به اینکه افزایش ظرفیت‌های ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها نیازمند همراهی بسیاری از دستگاه‌ها است، گفت: مسئولین و مدیران دانشگاه‌های مختلف پای کار هستند و همت خیرین در این زمینه نیز لازم است. مجموعه سازمان‌های برنامه ریزی و بودجه ریزی آموزش عالی کشور، سازمان برنامه و بودجه و بخش‌هایی این چنینی باید به‌صورت جدی برای امر ازدواج، دانشگاه‌ها و نهاد رهبری را کمک کنند. البته که نهاد در نوع خودش به‌عنوان یک کار ضروری به این مساله نگاه می‌کند و امیدواریم که شاهد هم‌افزایی سازمان‌های دیگر نیز در این زمینه باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی پیرامون نادیده گرفتن خوابگاه‌های متأهلی توسط مدیران دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌ها یک مشکلی که دارند این است که به‌سبب تعدد مسائل ضروری که برای آن‌ها پیش می آید مجبور می‌شوند تا به مسائل بحرانی‌تر توجه کنند، بنابراین مسئله خوابگاه متاهلی برایشان مسئله‌ای جدی و بحرانی نیست. متاسفانه ما این مشکل را در دانشگاه‌ها داریم و امیدواریم که با نظارت‌ها و همراهی‌ها حل این مشکلات را شاهد باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو