سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٧٣٩٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت:
وحدت حوزه و دانشگاه برای این است که این دو مجموعه در جهت رساندن جامعه به سعادت تلاش کنند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: وحدت حوزه و دانشگاه برای این است که دو مجموعه‌ای که به یکدیگر نیاز دارند با هم‌افزایی در جهت حرکت به سمت به سعادت رساندن جامعه با توجه به همه معیارهای سلامت تلاش کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت شهادت آیت‌الله مفتح که در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد اظهار کرد: شهید مفتح برآمده از حوزه علمیه است که در فضای دانشگاهی برای تحقق هدف به سعادت رساندن جامعه با بهره‌گیری از دو ظرفیت حوزه و دانشگاه تلاش کرد.

وی افزود: در هر دانش، مفهوم گمشده‌ای به نام اخلاق وجود دارد و نتیجه آن نهضت‌هایی است که علیه مدرنیسم در اروپا ایجاد شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه تاسیس شده در کشور ما با حضور شهید مفتح و شهید مطهری نشان داد که انقلاب اسلامی به سلطه‌گری غرب نه می‌گوید و در مقابل آن می‌ایستد.

وی افزود: این دیدگاه با هزینه‌های مختلف تحمیل شده از سوی دشمنان از جمله ترور چهره‌های علمی، فرهنگی و دانشگاهی مانند شهادت دکتر مفتح در دانشگاه مواجه شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه سخنانش با بیان اینکه امروزه خطرات بیرونی کم‌اثرتر از خطرات درونی است گفت: دشمنان دنبال کاهش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی در کشور هستند.

وی با ابراز ناراحتی از اینکه رشد شاخص‌های بهداشتی و درمانی آنگونه که شایسته است، دیده نمی‌شود اضافه کرد: آنچه در حوزه بهداشت و درمان به‌عنوان دستاوردهای نظام اتفاق افتاده بی‌نظیر است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در حوزه پزشکی به‌عنوان یکی از حوزه‌های شاخص کشور گام‌های افتخارآمیز بسیاری دیده می‌شود، به‌طوری که دانش پزشکی وابسته پیش از انقلاب امروزه از نظر عامل انسانی با قوی‌ترین بخش‌های دانشی غرب برابری می‌کند.

وی با بیان اینکه جریانی کاملاً بابرنامه در حال تخریب امید و اعتماد به نفس در کشور است اظهار کرد: مردم ایران بعد از انقلاب با اتکا به قدرت درونی مشکلات را پشت‌سر گذاشتند.

ماجرای «کشور شگفتی‌آور ایران»
رستمی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای نانو در حوزه صنعت یادآور شد: ایران اسلامی جزء پنج کشور برتر در حوزه نانو است و از این کشور به‌عنوان «کشور شگفتی‌آور ایران» نام برده می‌شود، به‌طوری که در منابع حوزه تحقیقاتی، نام دانشگاه و نام اساتید این حوزه را عنوان کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه اگر حوزه تولید از جمله تولید خودرو به دانشگاه سپرده می‌شد بسیاری از مشکلات وجود نداشت، گفت: منافع موجود در صنعت خودرو مانع از این موضوع است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با طرح این سوال که باور به خود از کجا به‌وجود می‌آید، اظهار کرد: دانشگاه‌ها به مبانی فلسفی و هنجارهایی در کنار قواعد علمی نیاز دارند که راهگشای مشکلات جامعه باشند.

وی افزود: وحدت حوزه و دانشگاه برای این است که دو مجموعه‌ای که به یکدیگر نیاز دارند با هم‌افزایی در جهت حرکت به سمت به سعادت رساندن جامعه با توجه به همه معیارهای سلامت تلاش کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با یادآوری اینکه یکی از بخش‌هایی که امرزه دشمنان مورد توجه قرار داده‎‌اند تخریب سرمایه‌های نرم و معنوی شامل باورهای دینی و مذهبی است، گفت: دانشجو تربیت‌پذیر است و نگاه و رفتار اساتید، دانشجویان را شکل می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه ما معلمان در حوزه انتقال تاریخ کشور کوتاهی کردیم، اظهار کرد: در حوزه و دانشگاه که مرجعیت اجتماعی دارند باید آزاداندیشی را ترویج کرد و حوزه‌های تحصصی دانش را فراهم کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از شهید مفتح به‌عنوان فردی پیشرو در نزدیک کردن دو نهاد حوزه و دانشگاه یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که دانشگاهیان توفیق خدمت به این جامعه شایسته را داشته باشند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو