پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٤٥٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٢٣ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام:
ضرورت اتخاذ راهبردی منسجم در استفاده از ظرفیت فضای مجازی
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نوشت: عموم دانشگاهیان باید راهبردهایی فعالانه و منسجم برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی اتخاذ کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در خصوص  نگاه راهبردی رهبری به فضای مجازی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:  نکته کمتر دیده‌شده در سخنرانی مهم روز چهارشنبه رهبر انقلاب در جمع مردم قم، تعبیر ایشان در خصوص امکان بهره‌مندی از ظرفیت فضای مجازی در مقابله با دشمن بود.

وی در ادامه پیام خود اشاره کرد: نگاه رهبر انقلاب در این خصوص به‌وضوح با دو نگاه مطرح‌شده در سال‌های اخیر متفاوت است. یک نگاه «سوپر لیبرال» که بدون هیچ قیدوبند و تبصره‌ای تعابیری منفعلانه و واداده در مقابل آن دارد و بی‌هیچ برنامه‌ای دست‌ها را بالابرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: این نگاه -که در کشورهای مدعی سکولاریسم فرهنگی هم با چالش روبه‌رو است- در بخشی از مدیران این فضا در کشور، حاکم است. نگاه دوم اما از آن‌سوی بام افتاده است و آن‌هم در انفعالی محض، راهبرد حذفی در پیش‌گرفته، راهبردی که نتیجه آن غلبه نگاه اول با «دو قطبی‌سازی» بر سر فیلترینگ است.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان پیام خود نوشت: فرمایش رهبر انقلاب، فرصتی مهم است که دستگاه‌های سیاست‌گذار و کنش‌گران اجتماعی سیاسی کشور و عموم دانشگاهیان راهبردهایی فعالانه و منسجم برای استفاده از این ظرفیت اتخاذ کنند و از هر دو نگاه مخدوش قبل فاصله بگیرند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو