پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٤٩٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٥ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره):
کمیته امداد جزء نهادهایی است که برای توجه به قشر ضعیف و محروم جامعه به‌وجود آمده است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: کمیته امداد یکی از نهادهایی دانست که به واسطه انقلاب اسلامی و برای تامین بخش مهمی از اهداف انقلاب که توجه به قشر ضعیف و محروم جامعه است به‌وجود آمده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جلسه مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) در محل ساختمان مرکزی نهاد برگزار شد.

در این جلسه سیدپرویز فتاح با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی به‌ویژه برای اقشار ضعیف جامعه، گفت: در این وضعیت کار کمیته امداد سخت‌تر شده است زیرا بخش‌هایی از طبقات متوسط هم درگیر مشکلات اقتصادی شده‌اند.

فتاح بر حمایت از اقدامات گروه‌های جهادی در مناطق محروم تاکید کرد و گفت: با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همکاری کمیته امداد با گروه‌های جهادی دانشجویان افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه دانشجویان آگاه کشور در برهه‌های مختلف یار و یاور محرومان بوده‌اند، ادامه داد: همان‌طور که در گذشته در حوادثی چون زلزله طبس در سال ۵۶، بسیاری از دانشجویان به‌‌صورت خودجوش در مناطق زلزله‌زده حاضر شده و به‌‌معنای واقعی کمک حال مردم شدند، امروز هم گروه‌های جهادی این نقش را ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به همکاری کمیته امداد با گروه‌های جهادی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دیگر دستگاه‌های مسئول، این فعالیت‌های مشترک با جدیت بیشتری دنبال شود.

فتاح با اعلام آمادگی برای حمایت از گروه‌های جهادی گفت: ارزش تاثیرات فرهنگی که گروه‌های جهادی در مناطق مختلف دارند، بیش از اقدامات عمرانی آنهاست. حضور این جوانان در آن مناطق، یک کار فرهنگی ارزشمند است و به همین خاطر ما می‌خواهیم از ظرفیت دانشگاه و جوانان بیشتر استفاده کنیم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق از فعالیت‌های کمیته امداد به‌ویژه برای دانشجویان گفت: باید دانشجویان از فعالیت‌های کمیته امداد اطلاع درست و دقیقی داشته باشند و همراهی دانشجویان با اقدامات کمیته امداد در مناطق محروم، بهترین راه برای آشنایی آنان از فعالیت‌های انجام شده است.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها کمیته امداد را یکی از نهادهایی دانست که به‌واسطه انقلاب اسلامی و برای تامین بخش مهمی از اهداف انقلاب که توجه به قشر ضعیف و محروم جامعه است به‌وجود آمده است.

وی خاطرنشان کرد: در اردوهای جهادی بیش از آنکه خدمتی ارائه شود، خدمت دریافت می‌شود، به این معنی که دانشجویان با دیدن فضای مناطق محروم ساخته می‌شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: نهاد بر خود لازم می‌داند تا در حد امکان همکاری لازم را با کمیته امداد داشته باشد، چراکه اصولاً طیفی از مخاطبینِ کمیته امداد دانشجویان هستند و نهاد می‌تواند در اموری همچون ازدواج دانشجویی یا عمره و عتبات دانشگاهیان و مواردی از این دست همکاری‌های خوبی با کمیته امداد داشته باشد. البته در بعضی بخش‌ها هم مثل فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی، کمیته امداد می‌تواند حمایت‌هایی از این جریانات دانشجویی داشته باشد.

وی در پایان از رویکرد رسانه‌ای کمیته امداد و توجه آنها به ظرفیت موجود در این بخش قدردانی و تشکر کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو